Manchester United – Atletico Madrid | Fred, driblingul serii în UEFA Champions League! Brazilianul l-a umilit pe Stefan Savic. Decizie controversată la un penalty cerut de gazde

Publicat: 15.03.2022, 23:08

Manchester United - Atletico Madrid

Fred joacă la Manchester United din 2018

Fred a primit o minge la colțul careului de la Jadon Sancho și, fără preluare, l-a ridiculizat pe Stefan Savic. Brazilianul a tras mingea pe lângă fundașul lui Atletico, cu călcâiul. Savic, dezorientat, n-a mai știu pe unde să o apuce.

Manchester United – Atletico Madrid | Fred, driblingul serii în UEFA Champions League

VIDEO AICI CU DRIBLINGUL REUȘIT DE FRED ÎN FAȚA LUI SAVIC

Fred a făcut un meci aproape perfect în prima repriză din Manchester United – Atletico Madrid. Brazilianul a avut o acuratețe de 100% a tackling-urilor, acuratețe de 100%a driblingurilor, 36 de atingeri, 30 de pase reușite, cinci recuperări, patru dueluri câștigate și trei pase în ultima treime.

Atletico Madrid a marcat pe Old Trafford chiar înainte de pauză, prin Renan Lodi. Fundașul brazilian a înscris cu capul după o centrare a lui Antoine Griezmann. Și Joao Felix l-a învins pe de Gea, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

Manchester United – Atletico Madrid | Penalty controversat refuzat gazdelor

Imediat după faza genială reușită de Fred, United a cerut penalty la căderea lui Bruno Fernandes după duelul cu Reinildo. Fundașul lui Atletico a lovit mingea dintre picioarele jucătorului portughez.

După verificarea VAR, arbitrul Slavko Vinčić a refuzat să acorde lovitură de la 11 metri. Colegii lui Cristiano Ronaldo au protestat vehement.

VIDEO AICI CU DUELUL DINTRE BRUNO FERNANDES ȘI REINILDO

În tur, Manchester United și Atletico Madrid au încheiat la egalitate, scor 1-1, pe Wanda Metropolitano, după un meci spectaculos. Joao Felix a deschis scorul în minutul 7, iar „diavolii” au restabilit egalitatea cu 10 minute înainte de final, prin puştiul Elanga.

16:33 România – Japonia, în optimile Billie Jean King Cup! Test dificil pentru tricolore. Cum arată tabloul turneului final din Sevilla 16:28 Rapid „forţează” aducerea lui Mircea Lucescu: „Şucu îl dorește și insistă” 16:13 Ungaria – România, LIVE VIDEO, 13:30. Al treilea meci al naţionalei la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, în AntenaPLAY 15:58 Cristi Chivu, dorit insistent la Ajax! Anunţul uriaş venit din Italia. Planul „lăncierilor” 15:46 VIDEOSlovenia – România 6-1 a fost în AntenaPLAY, la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 15:40 NEWS ALERTDan Petrescu a semnat cu CFR. Clip de prezentare spectaculos: „Gata cu vorba!” 15:29 „Să fii cu soția lângă tine și să fii amăgit” Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova 14:39 Louis Munteanu, 20.000 de euro salariu pe lună la FCSB! Cât vrea Gigi Becali să plătească pentru transfer 14:13 Bayern Munchen – Real Madrid LIVE TEXT (22:00).  Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor 13:17 EXCLUSIVDecizia luată de conducerea Rapidului după umilinţele din play-off Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante