Închide meniul

“O chestiune comercială!” Gică Popescu, reacţie fermă despre situaţia lui Ianis Hagi! Ce a spus despre antrenorul lui Rangers

Viviana Moraru Publicat: 4 septembrie 2024, 18:59

Comentarii
O chestiune comercială! Gică Popescu, reacţie fermă despre situaţia lui Ianis Hagi! Ce a spus despre antrenorul lui Rangers

Gică Popescu şi Ianis Hagi/ Colaj Profimedia, Hepta

Gică Popescu a oferit o reacţie fermă despre situaţia lui Ianis Hagi. Fostul internaţional speră ca fiul “Regelui” să fie din nou inclus în lotul echipei mari a lui Rangers, după ce a ajuns la formaţia a doua a scoţienilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi a fost convocat la echipa naţională, deşi s-a antrenat cu echipa a doua a lui Rangers, în această vară. România se pregăteşte de duelul cu Kosovo, care va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, vineri, de la ora 21:45.

Gică Popescu, reacţie fermă despre situaţia lui Ianis Hagi

La evenimentul la care Gică Hagi a inaugurat o construcţie de opt milioane de euro, la baza sa sportivă de la Ovidiu, a fost prezent şi Gică Popescu.

Preşedintele de la Farul a fost întrebat despre situaţia lui Ianis Hagi, jucător care nu a prins lotul echipei mari a lui Rangers, în acest sezon. “Baciul” speră ca lucrurile să se îndrepte pentru fiul “Regelui”, indiferent de clubul la care va evolua pe viitor.

Gică Popescu susţine că nu înţelege decizia lui Philippe Clement, de a-l lăsa pe Ianis Hagi la echipa a doua. Acesta a transmis că acest fapt este o “chestiune comercială”.

Reclamă
Reclamă

Eu sper ca lucrurile să se îndrepte la un moment dat și Ianis să înceapă să joace, indiferent la ce club va fi pe viitor.

Ianis a demonstrat că e un jucător de mare valoare la Campionatul European, la atâtea meciuri de la Rangers și de la echipa națională.

Chestia cu antrenorul e atât de ciudată în momentul în care intră clubul, anumite obiective… eu cred că la Ianis nu a fost o chestiune sportivă, ci mai mult o chestiune comercială”, a declarat Gică Popescu.

Reclamă

Ianis Hagi, cerut la prima echipă a lui Rangers

Ianis Hagi este cerut înapoi la prima echipă a lui Rangers. Un fost căpitan al echipei de pe Ibrox a oferit declaraţii ferme despre situaţia internaţionalului român.

Un fost căpitan al lui Rangers s-a arătat nemulţumit de jucătorii care evoluează în prezent la formaţia de pe Ibrox. Barry Ferguson a transmis că formaţia scoţiană are nevoie de fotbalişti cu personalitate.

„E nevoie de jucători care să știe să gestioneze situații în teren. E nevoie de doi-trei fotbaliști, în afara căpitanului.

Am fost căpitan atâta vreme, dar aveam 3-4 colegi care nu tăceau pe teren. Sunt serios, e foarte important. E nevoie de comunicare, de atitudine. Nu văd suficient.

Îl ai pe Ianis Hagi, jucător care a fost căpitan la naționala țării sale, care a vorbit mereu cu maturitate și hotărâre”, a transmis fostul căpitan al lui Rangers, Berry Ferguson, conform rangersnews.uk.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:17
Dinamo vrea să-l transfere pe George Pușcaș. Zeljko Kopic a confirmat: „E pe lista noastră”
17:10
Daniel Pancu i-a cerut direct transferuri lui Neluţu Varga: “Şi în trecut au fost probleme”
16:57
Kylian Mbappe îi calcă pe urme lui Cristiano Ronaldo! Starul francez, la un gol de istorie
16:50
Dinamo a început negocierile pentru prima mutare a iernii. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Avem un atu în plus”
16:41
“Ce fizic urât are ăsta” Fostul fotbalist al FCSB-ului a dezvăluit discuţia dintre Mihai Stoica şi antrenor!
16:32
Cristi Chivu i-a surprins pe italieni înaintea Supercupei Italiei: „Nu meritam. Am primit un cadou”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și