„O victorie incredibilă împotriva arbitrilor și a VAR” Răzvan Lucescu, scos din minți în Atromitos – PAOK 1-2: „Cum e posibil?”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 2.09.2024, 8:34

Răzvan Lucescu, scos din minți în Atromitos - PAOK 1-2

Răzvan Lucescu, reacţie nervoasă / Profimediaimages

Răzvan Lucescu a fost scos din minți în timpul meciului Atromitos – PAOK, scor 1-2, care a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Campioana Greciei a reuşit să câştige dramatic, cu un gol marcat în minutul 90.

Antrenorul lui PAOK a avut mai multe crize de nervi în repriza secundă. În minutul 69, Zivkovic a avut un gol anulat cu VAR. În schimb, gazdele au înscris în minutul 65 după un penalty controverat. În cele din urmă, Camara i-a adus lui Răzvan Lucescu victoria.

Răzvan Lucescu, scos din minți în Atromitos – PAOK 1-2

Fiul lui Mircea Lucescu a răbufnit după fluierul final la adresa brigăzii de arbitri condusă de Zampalas.

Este o victorie incredibilă împotriva arbitrilor şi a VAR. Chiar nu pot să înţeleg de ce al doilea gol al nostru a fost anulat şi apoi a fost dau un fault. Cum este posibil ca un penalty să nu fie acordat, mai devreme, în Levadeiakos – AEK şi să îi fie acordat lui Otto. Cum este posibil?

Ce a mai rămas de anul trecut, de la ultimul meci al sezonului, este valabil şi acum. Am câştigat împotriva arbitrilor! Nu pot să înţeleg de ce s-a fluierat din primul şi până în ultimul minut al primei reprize!

În trei faze clare am ieşit pe contraatac şi jocul a fost oprit pentru a se întoarce faza. Cu siguranţă nu a fost un meci bun pentru noi. Am avut o deplasare, am avut probleme, nu am jucat cum ne-am dorit şi gazonul nu a fost la fel de bun, ok. Dar am luptat şi asta contează. O victorie uriaşă împotriva arbitrilor„, a răbufnit Răzvan Lucescu la conferinţa de presă, potrivit sport24.gr.

Iată golul lui PAOK care a fost anulat cu VAR.

Fazele importante din meciul Atromitos – PAOK sunt AICI.

PAOK are un început perfect de sezon, cu maximum de puncte după primele trei etape disputate. Totuşi, lider este rivala Olympiacos, care are tot punctaj maxim, dar are un golaveraj superior.

Pentru PAOK urmează un nou meci tare în Superliga Greciei, care se vede în direct în AntenaPLAY. Trupa lui Răzvan Lucescu va juca, pe teren propriu, cu Panathinaikos.

• Premiera maraton a noului sezon Asia Express este Duminică de la 20:00 si Luni - Joi de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Kosovo - România e live în AntenaPLAY şi pe Antena 1, vineri, de la 21:45
  • Ce rezultat va înregistra România la meciul cu Kosovo?

23:54

„Aveam nevoie de mai mult curaj” Ce a spus Zeljko Kopic despre obiectivul lui Dinamo după înfrângerea cu U Cluj

23:46

Cătălin Cîrjan, reacţie surprinzătoare după ce U Cluj a învins Dinamo: „Nu ne afectează deloc”! Mesaj clar: „Asta ne dorim”

23:33

A murit Manuel Montoya Fernandez, fost selecționer al naţionalei de handbal a României

23:24

U Cluj – Dinamo 1-0. Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău s-a desprins de Universitatea Craiova în fruntea clasamentului din Liga 1

23:23

FotoDueluri tari între tricolori la al doilea antrenament al naţionalei sub comanda lui Mircea Lucescu: „Fără menajamente”

23:11

Răspunsul lui Răzvan Lucescu la întrebarea dacă se aştepta ca tatăl lui să revină la naţională: „Un singur lucru i-am spus”

1 FotoMarius Constantin s-a căsătorit cu „Perla Banatului”! Imagini de la cununia civilăs 2 FotoIon Ţiriac a sunat-o pe o medaliată olimpică de la Paris şi i-a cerut maşina înapoi! Motivul deciziei miliardarului româns 3 FotoAdi Vasile se pregăteşte de nuntă! Cât de frumoasă este Delia, tânăra care l-a dat peste cap pe fostul antrenor al CSM-uluis 4 FotoDenis Alibec radiază de fericire în braţele iubitei! Gest tandru al starului din România pentru fosta gimnastă Anca Surdus 5 VIDEOCharles Leclerc a câştigat Marele Premiu al Italiei, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY! Sărbătoare la Monzas 6 FotoGigi Becali, implicat într-un alt accident! Imagini cu incidentul rutiers

Horoscopul săptămânii 2 septembrie – 8 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

2 zodii norocoase experimentează abundența pe 3 septembrie 2024. Acești nativi au parte de reușite