Olimpiu Moruţan, comparat cu Lionel Messi după golul marcat în minutul 90+11. Mii de oameni, în delir

De Antena Sport
Publicat: 4.10.2021, 10:41
Actualizat: 4.10.2021, 10:47

Olimpiu Moruţan e "împărat" în Turcia şi este comparat de colegii de la Galatasaray cu Lionel Messi, după ultimul gol înscris pentru grupare Cim Bom. Moruţan i-a adus lui Fatih Terim 3 puncte, cu un gol marcat în minutul 90+11.

Olimpiu Moruţan, comparat cu Lionel Messi

Gustavo Asuncao, colegul lui Moruţan, l-a comparat pe mijlocaşul plecat de la FCSB cu Lionel Messi, într-un comentariu venit la postarea românului. Peste 5.000 de fani au preciat paralela făcută de Asuncao.

Reacţia lui Fatih Terim după golul lui Olimpiu Moruţan

Întrodus pe teren în minutul 90+3, Moruţan a înscris 8 minute mai târziu, după o cursă irezistibilă a lui Diagne. Fatih Terim l-a comparat cu un leu.

”Am avut controlul jocului. Am început bine, apoi am luat un gol din nimic. Vreau să-mi felicit echipa pentru caracterul, tehnic și forța mentală de care a dat dovadă. Am luat trei puncte în momentul oportun.

A fost un meci spectaculos, cu multe goluri, foarte greu pentru noi. Diagne a intrat și a jucat ca un leu, exact la fel ca Moruțan. Au făcut exact ce era nevoie să facă”, a spus Fatih Terimm, după Rizespor – Galatasaray 2-3.

Olimpiu Moruțan, zeu la Istanbul!

După ce etapa trecută a marcat în stilul lui Messi, Olimpiu Moruţan a înscris dramatic pentru Galatasaray, aducând victoria cu 3-2, pe terenul lui Rizespor. Este cel mai târziu gol al victoriei înscris în campionatul Turciei din sezonul 2014-2015 până în prezent, potrivit Opta.

Boldrin, fostul jucător de la Astra și FCSB, a ratat un penalty pentru Rizespor în minutul 89, la scorul de 2-2. Galatasaray a jucat în 10 oameni din minutul 86, după ce Kutlu a fost eliminat.

Alexandru Cicâldău, celălalt român din lotul formației Cim Bom, a fost integralist. După victoria adusă de Olimpiu Moruțan, Galatasaray a urcat pe locul 8 în Turcia, la cinci puncte de liderul Fenerbahce.

Gigi Becali i-a impus un titular lui Edi Iordănescu
Fotbal intern • 11:13
Acuzaţii grave la adresa lui Gigi Becali! Transferul lui Olimpiu Moruţan, motiv de scandal: „Vreau să vad dacă lucrurile stau aşa”
Fotbal extern • 8:58
Alexandru Cicâldău, cuvinte uriaşe după reuşita magnifică a lui Moruţan: „Am ştiut să obţinem cele trei puncte”. Galatasaray face legea în Europa League
Olimpiu Moruţan, zeu la Galatasaray
Fotbal • 0:00
Olimpiu Moruțan e magic! Pasă de gol senzațională în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Turcii sunt în extaz. „Cine are nevoie de Mbappe și Haaland?”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni 15:09 „Şi-a ameninţat propriii jucători cu suporterii”. Acuzaţii extrem de grave la adresa lui Mircea Rednic. Scandal imens la Dinamo 14:31 Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF 14:28 Un boxer rus, rănit, a ucis un urs care-i omorâse tovarășul de antrenament! 14:03 Scandal imens la Dinamo! Mircea Rednic şi-a ieşit din minţi: „Un papagal care minte” 13:39 BREAKING NEWSPartida Farul – FCSB s-a amânată! Decizia de ultimă oră al celor de la LPF 13:36 Mircea Rednic, decizie radicală la Dinamo! I-a luat banderola lui Deian Sorescu: „El va fi căpitan, merită”
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei