Închide meniul

Presa din Belgia, despre sezonul de vis al lui Denis Drăguş în Turcia: „Calcă pe apă”. Decizia grea care o aşteaptă pe Standard

Alex Masgras Publicat: 12 februarie 2024, 13:57

Reclamă
Presa din Belgia, despre sezonul de vis al lui Denis Drăguş în Turcia: „Calcă pe apă. Decizia grea care o aşteaptă pe Standard

Denis Drăguş, în timpul unui meci / Profimedia

Presa din Belgia a scris despre sezonul de vis al lui Denis Drăguş în Turcia. Internaţionalul român a marcat două goluri pentru Gaziantep în victoria din deplasarea de la Istanbulspor, scor 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Drăguş a ajuns la 10 goluri marcate în campionatul din Turcia, după 20 de etape disputate în tricoul echipei lui Marius Şumudică.

Presa din Belgia, despre sezonul de vis al lui Denis Drăguş în Turcia

Denis Drăguş este împrumutat de Standard Liege la Gaziantep de la începutul acestui sezon. Drăguş va reveni în Belgia, iar presa din această ţară anunţă că Standard va avea de luat o decizie grea după sezonul de vis făcut de Drăguş în Turcia.

„Denis Draguș calcă pe apă în Turcia. Atacantul a marcat al nouălea și al zecelea gol în 20 de meciuri în campionatul turc.

Dacă prin penalty-ul bine executat a dus-o pe Gaziantep în avantaj, primul gol nu merită ocolit. Drăguș a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe portarul advers cu un șut imparabil.

Reclamă
Reclamă

La revenirea la Standard, în vară, oficialii clubului vor avea de ales: profită de sezonul bun al fotbalistului și îl vând pentru un profit bun, ori vor conta pe el în sezonul viitor pentru a întări echipa”, au scris belgienii de la walfoot.be.

În acest moment, Denis Drăguş este cotat la 2 milioane de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Denis Drăguş, ”dublă” de senzaţie pentru Gaziantep

Denis Drăguş a marcat o „dublă” de senzaţie pentru Gaziantep, în partida pe care echipa lui Marius Şumudică a disputat-o în deplasare, pe terenul lui Istanbulspor, în etapa a 25-a din campionatul Turciei.

Reclamă

Într-un meci în care Florin Niţă şi Alexandru Maxim au fost titulari în echipa lui Şumudică, gazdele de la Instanbulspor au deschis scorul încă din minutul 7, prin Loshaj.

La finalul primului sfert de oră al meciului, Denis Drăguş a luat o acţiune pe cont propriu, în flancul stâng şi l-a învins pe portarul Arda cu un şut perfect, direct în plasa laterală. Comentatorul turc al disputei a început să urle numele românului. În minutul 60, internaţionalul român a realizat dubla, după ce a marcat din penalty.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:53

S-a decis soarta lui Florinel Coman! Ce va face Cagliari la finalul sezonului. Italienii au spus clar

23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și