Reacția lui Xavi după prima înfrângere suferită la Barcelona. “Situația a scăpat de sub control!” Ce l-a enervat pe antrenorul catalanilor

Alexandru Ivan Publicat: 4 decembrie 2021, 20:34

Comentarii
Reacția lui Xavi după prima înfrângere suferită la Barcelona. Situația a scăpat de sub control! Ce l-a enervat pe antrenorul catalanilor

Profimedia

Xavi s-a plâns că elevii săi nu-și păstrează prospețimea în momentele decisive. Cel mai mult l-a enervat golul încasat de la Juanmi, în minutul 79.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Xavi, prima reacție după Barcelona – Betis 0-1

“Nu putem să încasăm asemenea gol. Am vorbit despre asta cu jucătorii și am văzut reluările. Este greșeala noastră. Cred că a doua repriză a fost bună și am meritat să marcăm și noi. Trebuie să fii mai deștept din punct de vedere tactic, oprește-ți adversarul. Ar fi trebuit să o facem. Am discutat despre asta în timpul săptămânii.

Trebuie să îmbunătățim multe lucruri. Golul mă deranjează foarte mult pentru că lucrasem la el. Prima repriză ne-a costat din cauza unei probleme tactice. De aceea nu progresăm. Ne lipsește răbdarea în careul advers. Ne-am vândut pielea. Sunt sincer și voi fi mereu. Floarea s-a terminat și totul s-a terminat, nu? Betis este un rival direct. Este un pas înapoi dar trebuie să continuăm și să schimbăm. În curând vom avea o altă finală”, a spus Xavi, la finalul meciului, citat de as.com.

Betis i-a dat golul decisiv Barcelonei pe contraatac. Juanmi a finalizat cu sânge rece o fază creată superb de doi coechipier. VIDEO AICI

După 0-1 cu Betis, Barcelona rămâne în afara locurilor de Champions League, pe poziția a șaptea, și la 13 puncte de liderul Real Madrid.

Reclamă
Reclamă

Xavi: “Situația a scăpat de sub control!”

Pentru catalani urmează un meci decisiv cu Bayern Munchen în ultima etapă din grupele Champions League. În cazul unei înfrângeri, Barcelona ar putea fi eliminată din competiție. Xavi a părut copleșit de miza partidei.

“Încerc să nu mă îngrijorez pentru meciul cu Bayern. Le-am spus deja jucătorilor că acesta e fotbalul și că situația a scăpat de sub control. Aceasta este Barcelona și aici joci finale în mod constant. Sigur că mă îngrijorează, dar e fotbal. Trebuie să lucrăm în continuare, să ne adaptăm”, a mai spus Xavi.

Două victorii, o remiză și o înfrângere sunt rezultatele lui Xavi pe banca Barcelonei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:25

VideoJurnal Antena Sport | Momentul zero la FCSB

20:17

George Buricea, suspendat pentru încălcarea regulilor anti-doping. Prima reacție a selecționerului României: „Situația e simplă”

19:55

Reacţia FRF după ce cluburile din Liga 1 au cerut amânarea cu o săptămână a startului sezonului următor!

19:54

FC Argeș, gata să meargă la TAS după ce nu a primit licența de Europa. Anunțul lui Dani Coman: „Sunt șanse foarte mari”

19:41

Ilie Dumitrescu și Florin Prunea, dialog aprins, în direct: „Ni s-a băgat pumnul în gură / Nu e o măsură bună”

19:37

Robert Ilyeş ştie ce trebuie să facă jucătorii săi pentru a nu pierde cu FCSB: “Nu a reuşit nimeni”

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 Ce nu mănâncă niciodată Gică Hagi. “De 5 ani” a renunţat la acest aliment 6 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor
Citește și