Lens – PSG 1-1. Wijnaldum, gol în minutul 90+2. Karim Benzema, accidentat în Real Sociedad – Real Madrid 0-2. Lewandowski, „dublă” în Dortmund – Bayern 2-3

Alexandru Ivan Publicat: 4 decembrie 2021, 23:05 / Actualizat: 5 decembrie 2021, 0:08

Lens – PSG 1-1. Wijnaldum, gol în minutul 90+2. Karim Benzema, accidentat în Real Sociedad – Real Madrid 0-2. Lewandowski, „dublă în Dortmund – Bayern 2-3

Meciuri tari în Europa

Profimediaimages

Update 23.20: Lens – PSG 1-0! Surpriză de proporții! Fofana a deschis scorul pentru Lens împotriva super-echipei pariziene, în minutul 62. Kylian Mbappe încă este pe bancă.

Update 23.18: Final de meci! Real Sociedad – Real Madrid 0-2! Madrilenii defilează! A marcat și Luka Jovic, înlocuitorul lui Karim Benzema, care a ieșit accidentat în prima repriză.

Update 23.15: Napoli – Atalanta 2-3! Meci incredibil pe stadionul „Diego Maradona”! După ce Napoli reușise să întoarcă scorul, Atalanta a făcut și ea același lucru. Au marcat Demiral și Remo Freuler pentru echipa din Bergamo.

Update 23.10: Real Sociedad – Real Madrid 0-1! Vinicius a înscris din nou pentru echipa lui Carlo Ancelotti. Brazilianul traversează cea mai bună formă a carierei. Puștiul lui Real Madrid are deja 12 goluri și 5 assist-uri în acest sezon, în toate competițiile.

Update 23.00: Napoli – Atalanta 2-1! Malinovsky deschisese scorul pentru Atalanta, dar Napoli a întors scorul după golurile lui Zielinsky și Mertens.

Update 22.17: Karim Benzema a ieșit accidentat în minutul 17 al meciului dintre Real Sociedad și Real Madrid. Francezul a fost înlocuit de Luka Jovic. Din 2017 nu s-a mai întâmplat ca Benzema să fie schimbat în prima repriză a unui meci.

Update 22.00: Au început și meciurile Lens – PSG, Real Sociedad – Real Madrid și Napoli – Atalanta. La PSG, Lionel Messi este titular, în timp ce Kylian Mbappe a fost lăsat pe bancă. Neymar este accidentat și nu va mai juca în 2021.

Update 21.55: Final de meci! Atletico Madrid – Mallorca 1-2! Campioana Spaniei a suferit o înfrângere șoc pe teren propriu. Cunha deschisese scorul pentru madrileni în minutul 68, dar Mallorca a întors scorul în ultimele 10 minute, prin golurile lui Russo și Kubo.

Update 21.30: Final de meci! Bayern a învins-o pe Borussia Dortmund cu 3-2.

Update 21.05: Dortmund – Bayern 2-3! Robert Lewandowski a semnat „duba”, din penalty, după un henț a lui Hummels.

Update 21.00: Final de meci! AS Roma – Inter 0-3! Campioana Italiei a dat de pământ cu echipa lui Jose Mourinho. Inter s-a apropiat la un singur punct de liderul AC Milan.

Update 20.50: Final de meci! Sigma Olomouc – Slavia Praga 0-1! Kuchta a înscris unicul gol al meciului, în minutul 56. Cu câteva minute mai devreme, Nicolae Stanciu a ratat un penalty pentru campioana Cehiei.

Update 20.45: Waford – Manchester City 1-3! Bernardo Silva a făcut un meci mare pentru echipa lui Guardiola, reușind să înscrie o „dublă”. A înscris și Sterling pentru „cetățeni”. Pentru Watford a marcat Cucho.

Update 20.37: Dortmund – Bayern 2-2! Erling Haaland a marcat cu o excuție superbă, în minutul 48, la colțul lung, din interiorul careului. Mingea a lovit bara și a intrat în poartă. VIDEO AICI

Update 20.15: Dortmund – Bayern 1-2! Bavarezii au răsturnat scorul pe Signal Iduna Park! A marcat francezul Kingsley Coman, chiar înainte de pauză.

Update 20.00: Final de meci! Galatasaray – Altay 2-2! Olimpiu Moruțan a fost rezervă la gazde și a intrat în minutul 69, dar nu a avut realizări notabile. Alexandru Cicâldău, infectat cu Covid-19, nu a făcut parte din lot.

Update 19.40: Dortmund – Bayern 1-1! Julian Brandt a marcat pentru gazde, în derby-ul Germaniei, în minutul 5. Patru minute mai tăziu, Robert Lewandowski a egalat pentru bavarezi.

Update 19.24: AS Roma – Inter 0-2! Hakan Calhanoglu și Edin Dzeko au înscris pentru campioana Italiei.

Update 19.10: Final de meci! Barcelona – Betis 0-1! Xavi a pierdut primul său meci de când a semnat cu formația catalană. Criza se adâncește la clubul blaugrana, rămas la 13 puncte în urma liderului Real Madrid.

Update 18.59: Barcelona – Betis 0-1! Juanmi a marcat pentru oaspeți, în minutul 79. Se prefigurează prima înfrângere a lui Xavi la Barcelona. Juanmi a marcat de patru ori în ultimele sale șapte meciuri disputate pe Camp Nou.

Update 18.55: Wolves – Liverpool 0-1. Origi a fost salvatorul „cormoranilor”. A înscris golul victoriei, în minutul 90+4, din pasa lui Mohamed Salah.

Update 18.47: Ratare monumentală în Wolves – Liverpool! Diogo Jota și-a bătut joc de o șansă uriașă pentru cormorani. Atacantul portughez nu a reușit să marcheze, desi portarul lui Wolves era ieșit din poartă.

Update 18.45: Rangers – Dundee 3-0! A înscris și Alfredo Morelos pentru campioana Scoției. Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 65, înlocuit de Scott Wright.

Update 18.35: GOOL Alexandru Băluță! Românul a înscris pentru Academia Puskas în meciul cu Ferencvaros. Partida s-a terminat 1-1.

Update 18.10: Rangers – Dundee 2-0! Sweeney și-a trimis balonul în propria poartă.

Update 17.50: Final de meci! AC Milan – Salernitana 2-0! Vicecampioana Italiei a câștigat prin golurile lui Kessie și Saelemaekers. Ciprian Tătărușanu a fost rezervă la milanezi.

Update 17.35: Rangers – Dundee 1-0! Campioana Scoției a deschis scorul prin Aribo.

Update 17.00: A început încă o serie tare de meciuri. De la această oră, se joacă Wolves – Liverpool, Barcelona – Betis și Dundee – Rangers.

Update 16.30: West Ham – Chelsea 3-2! Campioana Europei a fost învinsă dramatic de „ciocănari!” Chelsea a condus cu 2-1 la pauză, dar a fost „întoarsă” în repriza a doua. Masuaku a dat golul decisiv pentru West Ham, în minutul 87.

Meciurile zilei în Anglia

Meciurile zilei în Franța

Meciurile zilie în Germania

Meciurile zilie în Italia

Campioana Inter se luptă și în acest sezon cu rivala Milan pentru Scudetto. Și Napoli și-a anunțat candidatura.

Meciurile zilei în Spania

Meciurile zilei pentru români

O va învinge Simona Halep pe Paula Badosa, în primul tur de la Miami?

8:23 Mesajul trimis din arest de liderul galeriei Rapidului, după meciul cu Farul. „Bocciu”, apel la adresa ultraşilor 8:15 Conducerea lui Dinamo i-a făcut praf pe jucători după ce au fost umiliţi de Hermannstadt: „Nu arătăm nici ca o echipă de Liga 2” 7:41 Darren Cahill, alături de Simona Halep, la Miami! Ajutor la antrenamente pentru româncă înainte de revenirea în circuit 3:32 Dramă pentru Aryna Sabalenka! Iubitul ei a murit la doar 42 de ani. Cei doi se aflau la Miami 2:19 Ora de start a meciului Simona Halep – Paula Badosa, din turul 1 de la Miami. Simo revine marţi pe teren după suspendare 18
mart.
23:27
Vlad Chiricheş primeşte un ajutor uriaş! Decizia luată de FCSB, pentru a-l readuce în formă pe fostul căpitan al României
18
mart.
23:27
„Propagandă comunistă!” Ionuţ Negoiţă s-a năpustit asupra lui Mircea Lucescu şi i-a propus un pariu. Ce îi cere să facă la Dinamo
18
mart.
23:01
Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim