Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 mai 2024, 22:50 / Actualizat: 14 mai 2024, 18:26

Românii au dat recital pentru Gaziantep

Denis Drăguş, dublă pentru Gaziantep / Profimediaimages

Românii au dat recital pentru Gaziantep în meciul cu Adana Demirspor. Denis Drăguş a reuşit o „dublă”, în timp ce Alex Maxim a fost autorul a trei pase decisive.

Formaţia Gaziantep FK a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 6-1, echipa Adana Demirspor, într-un meci din etapa a 36-a a campionatului Turciei, în care Denis Drăguş a înscris două goluri şi Alexandru Maxim a reuşit trei assisturi.

Drăguş a marcat în minutele 11 şi 77. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Markovic ’33, Djilobodji ‘45+7, Eskihellac ’67 şi Badji ’90. Maxim a pasat decisiv la golurile lui Markovic, Djilobodji şi Badji.

Pentru Adana Demirspor a marcat Mendoza, în minutul 31, anunţă news.ro.

De la echipa din Adana a fost eliminat Mario Balotelli, în minutul 40.

Alexandru Maxim şi Florin Niţă au jucat pe toată durata partidei. Drăguş care a prmit cartonaş galben în minutul 51 şi urmează să fie suspendat pentru cumul, a jucat până în minutul 82.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

„Sunt cu tot sufletul alături de voi!” Edi Iordănescu, mesaj superb pentru Team Romania în ziua deschiderii Jocurilor Olimpice!

22:06

Marius Şumudică, variantă „de rezervă” la naţională! Răzvan Burleanu are planul făcut, în cazul unui refuz al lui Gică Hagi

22:05

FotoFestivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024 a început! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris

21:50

Răspunsul lui Marius Măldărăşanu atunci când a fost întrebat de demitere! Hermannstadt e fără victorie după 3 etape în Liga 1

1 VIDEOLando Norris, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Belgiei, live în AntenaPLAY 2 Programul complet al sportivilor români la Jocurile Olimpice 2024 3 VIDEOMaribor – Universitatea Craiova 2-0. Dezastru pentru olteni în Conference League! Meciul a fost în AntenaPLAY și pe Antena Stars 4 FotoIubita lui Denis Alibec și-a uluit fanii. Fosta gimnastă Anca Surdu, o nouă imagine virală alături de starul naționalei! 5 VIDEOCallum Voisin va pleca din pole-position în cursa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY 6 VIDEOPaul Aron va pleca din pole-position în cursa de Formula 2 din Belgia, live în AntenaPLAY