Închide meniul

Ronaldo Nazario l-a uitat pe Cristiano! Care sunt cei mai buni cinci fotbaliști în opinia brazilianului

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2020, 13:12

Reclamă
Ronaldo Nazario l-a uitat pe Cristiano! Care sunt cei mai buni cinci fotbaliști în opinia brazilianului

Ronaldo Nazario l-a uitat pe Cristiano! Care sunt cei mai buni cinci fotbaliști în opinia brazilianului

Ronaldo considerî că Lionel Messi este cel mai bun fotbalist din lume. Câștigător de șase ori al Balonului de Aur, Messi nu are vreun rival în opinia fostului atacant. De asemenea, Cristiano Ronaldo nu a fost inclus în topul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ronaldo: ”Messi este cel mai bun din lume”

Ronaldo a fost întrebat de jurnaliștii de la AS să numească cinci jucători pe care îi admiră cel mai mult.

”Messi este cel mai bun din lume. E primul pe care îl nominalizez. Nu vom mai vedea un jucător așa de talentat în următorii 20-30 de ani. Îmi mai plac Salah, Hazard, Neymar și, desigur, Mbappe”, a declarat Ronaldo, pentru AS.

Totodată, brazilianul a vorbit și despre asemănările sale cu Kylian Mbappe, cei doi fiind comparați de mulți fani ai fotbalului.

Ronaldo: ”Mulți consideră că Mbappe seamănă cu mine”

”Mulți oameni mi-au spus că Mbappe seamnănă cu mine. Are viteză, fructifică foarte bine ocaziile, se mișcă excelent, lovește foarte bine cu ambele picioare și aleargă mult.

Reclamă
Reclamă

Avem lucruri în comun, dar nu sunt genul de persoană care să îi placă comparațiile, mai ales că facem parte din generații diferite”, a mai spus Ronaldo.

Ronaldo a câștigat de două ori Balonul de Aur în carieră – 1997 și 2002, an în care a cucerit și titlul mondial cu Brazilia.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:34

VIDEOCasa Pia – Porto 0-1. Mora a făcut spectacol! Victorie importantă pentru „dragoni”, în lupta din Liga Portugal

23:52 12 apr.

Cursa din Marele Premiu al Bahrainului, în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (17:45). Piastri, în pole

23:37 12 apr.

Avertisment pentru Mirel Rădoi, înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB: „E o finală”

23:33 12 apr.

Florin Prunea, dat pe spate de un jucător de la Dinamo după 4-2 cu U Cluj: „E în spiritul acestui club!”

23:14 12 apr.

George Russell şi Kimi Antonelli, penalizaţi după calificările din Bahrain. Lovitură pentru Mercedes

22:39 12 apr.

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 5 Cristi Chivu, omul momentului pentru Parma! Ce s-a întâmplat la echipă după venirea sa 6 „Cred că mă reprofilez” Denis Alibec a reacționat după ce a marcat și a oferit 2 assist-uri în Sepsi – Farul 1-4
Citește și