Închide meniul
VIDEO

Scene emoţionante în Belgia! A apărat primul penalty la profesionişti şi a sărbătorit alături de fanii adverşi

Publicat: 14 aprilie 2025, 13:42

Comentarii
Scene emoţionante în Belgia! A apărat primul penalty la profesionişti şi a sărbătorit alături de fanii adverşi

Brent Stevens, alături de fani / Profimedia

Meciul dintre Jong Genk şi RFC Liege, din liga a doua din Belgia, a oferit cele mai emoţionante scene ale finalului de săptămână. Chiar dacă cei de la Liege au câştigat cu 3-1, totul a fost eclipsat de un moment superb oferit de fanii celor de la Liege.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portarul celor de la Jong Genk, Brent Stevens, în vârstă de 21 de ani, a disputat primul său meci la profesionişti, la doar câteva zile după decesul tatălui său. În prelungirile partidei, el a apărat o lovitură de la 11 metri, iar fanii lui Liege, echipa adversă, au sărbătorit alături de acesta penalty-ul apărat.

Momente emoţionante! A debutat la profesionişti la câteva zile după ce i-a murit tatăl şi a apărat un penalty

În a doua divizie belgiană, Jong Genk a pierdut duminică, scor 1-3, în faţa celor de la RFC Liège. Portarul echipei Genk, Brent Stevens, aflat la primul său meci la profesionişti, a apărat un penalty şi s-a dus să sărbătorească alături de fanii echipei adverse, potrivit news.ro.

Portarul de 21 de ani al lui Genk, Brent Stevens, se afla la primul său meci ca titular la profesionişti la câteva zile după moartea tatălui său. El a apărat un penalty în miinutul 90+5, pentru a evita un scor de 4-1.

Reclamă
Reclamă

La finalul meciului, fanii din Liège l-au aclamat pe tânărul jucător îndurerat şi chiar l-au îmbrăţişat în tribune.

Înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere pentru tatăl lui Brent.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:44
LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu din Qatar e ACUM. Verstappen e lider. Piastri şi Norris au intrat la boxe
18:33
Italienii, critici cu Cristi Chivu. Taxat în Gazzeta dello Sport: “Nu a fost un Inter strălucitor”
18:10
VideoStart perfect pentru Verstappen şi Piastri în Marele Premiu din Qatar! Norris a căzut pe locul 3
17:55
Fotbalistul inventat de Mircea Lucescu la naţionala României, ofertat de FCSB şi Dinamo! “Ni-l dorim”
17:52
Pisa – Inter 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, prima victorie după două înfrângeri. Dennis Man a fost rezervă la PSV
17:32
Salariul fabulos pe care îl câştigă un jucător al Universităţii Craiova. E cel mai bine plătit jucător din Liga 1!
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 Patronul cu care Mircea Lucescu a făcut istorie cumpără un club din Liga 1. “Discuţii avansate” 4 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 Salariul incredibil pe care românul Cristi Chivu îl are la Inter. Ce bani au Mircea Lucescu şi Cosmin Olăroiu
Citește și