Închide meniul

Sperietură uriașă în finala Europa League! Paul Pogba l-a umplut de sânge pe Juan Foyth

Alexandru Ivan Publicat: 26 mai 2021, 22:46

Comentarii
Sperietură uriașă în finala Europa League! Paul Pogba l-a umplut de sânge pe Juan Foyth

Foyth, lovit în finala Europa League

Sperietură uriașă în finala Europa League. Foyth a călcat pe minge și a căzut cu fața de genunchiul lui Paul Pogba. Lovitura a fost una puternică, iar Foyth s-a ridicat plin de sânge.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sperietură uriașă în finala Europa League

Juan Foyth a fost scos în afara terenului pentru a primi îngrijiri medicale. Odată revenit pe teren, fotbalistul lui Villarreal a început să sângereze din nou.

În cele din urmă, medicii i-au aplicat un bandaj în jurul capului, iar Foyth a putut continua partida.

Foyth, lovit în finala Europa League
Profimedia

Juan Foyth este împrumutat la Villarreal de la Tottenham până la finalul sezonului.

Finala Europa League | Villarreal, în fața celei mai mari performanțe din istoria clubului

Villarreal a făcut parte din grupa I, alături de Maccabi Tel Aviv, Sivasspor și Qarabag. Echipa lui Emery s-a calificat fără emoții, terminând grupa cu 5 victorii și o remiză.

Reclamă
Reclamă

În „16-imi”, „Submarinul galben” a jucat cu Redbull Salzburg, echipa la care Erling Haaland strălucea anul trecut în UEFA Champions League. De atunci, Salzburg a pierdut mai mulți jucători impiortanți, inclusiv Haaland, și nu a avut nicio șansă împotriva lui Villarreal. A fost 4-1 la general pentru spanioli.

În „optimi”, Villareal a jucat cu Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu. „Il Luce” a eliminat-o în turul anterior pe Brugge, însă n-a avut nicio șansă împotriva echipei lui Emery. 4-0 la general, iar „Submarinul Galben” a mers în „sferturi”.

Acolo, Villarreal a jucat cu Dinamo Zagreb, echipă care o eliminase surprinzător pe Tottenham. Împotriva elevilor lui Emery, croații n-au avut nicio șansă. 3-1 la general pentru Villarreal, care a dat în semifinale peste Arsenal.

Reclamă

Emery, revenit pe Emirates, a reușit să plece neînvins. A fost 0-0 la Londra și 2-1 pentru Villarreal în Spania. Villarreal a mers în finala, prima din istoria clubului și a 5-a din cariera lui Unai Emery.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:11
Hermannstadt – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:30). Debut “de foc” pentru Dorinel Munteanu
12:54
Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028
12:46
Dinamo Kiev s-a săturat de Vladislav Blănuță. Verdictul unui fost mare atacant rus: “Nu știe unde să-l trimită”
12:26
Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB: “E prima oară când spun asta”
11:52
“E negru, dar va ieși alb”. Scandal înainte de Cupa Africii. Antrenorul lui Ngezana, acuzat de rasism și sexism
11:25
Hansi Flick a lăsat presa “cu buza umflată”. Ce a spus când a fost întrebat de viitorul lui Xabi Alonso la Real
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 3 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 4 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 5 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 6 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid
Citește și