Turcii sunt pregătiţi să înceapă negocierile cu Mainz pentru transferul definitiv al mijlocaşului de 29 de ani. Maxim a înscris două goluri în cele 7 apariţii din campionat.
Marius Şumudică şi Alexandru Maxim pot continua în Turcia
Preşedintele lui Gaziantep, Muslum Ozmen, a dezvăluit că este încântat de românii pe care îi are la echipă.
"Noi am prelungit contractul cu antrenorul Marius Şumudică. Ne dorim să rămână aici. Suntem mulţumiţi de ceea ce a făcut şi avem un obiectiv măreţ. Aceeaşi părere o avem şi despre Maxim, Koyade şi Twumasi. Ne dorim ca Maxim să fie alături de noi şi sezonul viitor.
Bineînţeles, multe lucruri s-au schimbat în fotbal şi trebuie să acţionăm în funcţie de limitele bugetului. Ne dorim să continuăm împreună, dacă cifrele sunt apropiate cu cele stabilite iniţial", a declarat Ozmen pentru beIN Sports, citat de Ajansspor.
În luna octombrie, Şumudică îşi prelungise contractul cu Gaziantep până în luna iunie a anului viitor. El şi colaboratorii lui primesc aproximativ un milion de euro.
După 26 de etape, Gaziantep este pe locul 9 în campionatul Turciei. Echipa la care este legitimat şi Alin Toşca are şapte puncte avans faţă de ocupantele locurilor retrogradabile.
- Şumudică are încredere totală din partea conducătorilor clubului
- Alexandru Maxim a înscris 2 goluri în campionatul Turciei
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Horațiu Moldovan, pe lista unei echipe care a jucat în Champions League! Anunț important pentru român
- Fotbalistul debutat la națională de Mircea Lucescu, aproape de transferul în Anglia: „Suntem în negocieri”
- Andrei Coubiș, pe lista unui club de top după evoluțiile de la U Cluj! Cine îl dorește pe stoperul de 1,2 milioane de euro
- Albion Rrahmani pleacă de la Sparta Praga! Cât primește Rapidul după ce atacantul va semna în Serie A
- Nicolae Stanciu, un nou gol la Dalian Yingbo!

































