ULUITOR! Răsturnare fabuloasă de scor în sferturile UEFA Champions League. PSG a răpus-o pe Atalanta. Golul calificării a fost înscris în minutul 90+3!

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 august 2020, 19:40

Profimediaimages

PSG a învins-o pe final pe Atalanta

• PSG s-a calificat în semifinalele competiţiei stelelor
  • Marquinhos şi Choupo-Moting au marcat golurile victoriei
  • Campionii Franţei vor juca împotriva lui Leipzig sau Atletico Madrid

Mario Pasalic a deschis scorul în minutul 27 al meciului disputat pe teren neutru, în Portugalia. Neymar şi Mbappe au avut apoi ocazii uriaşe, dar au ratat din toate poziţiile.

Finalul a fost unul memorabil. Marquinhos şi Choupo-Moting au înscris pe final şi au adus o calificare remarcabilă pentru campioana Franţei. Golurile de zeci de milioane de euro s-au înscris la un interval de 149 de secunde! Din 1995 nu se mai calificare PSG în semifinalele Ligii.

ATALANTA – PSG 1-2

Min. 90+5: Final de meci. PSG a întors scorul într-un mod incredibil şi este în careul de aşi al UEFA Champions League.

Min. 90+3: Goool PSG! Revenire uluitoare a parizienilor. Choupo-Moting înscrie şi el.

Min. 90: Goool PSG! Marquinhos egalează în ultimul minut regulamentar.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 42: O nouă ratare uluitoare a lui Neymar. Starul brazilian ratează din nou singur cu portarul.

Min. 27: GOOOLLL ATALANTA! Mario Pasalic a înscris cu o super-execuţie şi nu i-a dat nicio şansă lui Navas. Se anunţă o surpriză uriaşă!

Min. 3: Neymar a avut o ocazie rarisimă. A scăpat singur cu portarul advers, a încercat o "scăriţă", dar nu a nimerit ţinta.

Min. 1: A început meciul de la Lisabona!

Atalanta – PSG: Echipele de start

Atalanta: Sportiello – Toloi, Caldara, Djimsiti – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens – Gomez, Pasalic – Zapata

Rezerve: Rossi, Gelmi, Palombino, Sutalo, Bellanova, Castagne, Czyborra, Da Riva, Colley, Malinovskyi, Piccoli, Muriel

PSG: Navas – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera, Marquinhos, Gueye – Sarabia, Icardi, Neymar

Rezerve: Rico, Bulka, Mbappé, Paredes, Choupo-Moting, Diallo, Draxler, Bakker, Kalimuendo-Muinga, Dagba, Ruiz-Atil, Mbe Soh

PSG a avut o misiune mult mai dificilă în optimi. A pierdut cu 1-2 pe terenul Borussiei Dortmund, dar a revenit şi a câştigat cu 2-0 pe Parc des Princes. Din cauza unor probleme medicale, Mbappe nu a intrat încă din primul minut în confruntarea din capitala Franţei. Situaţia se repetă şi acum, cu Atalanta.

Celelalte "sferturi" din Liga Campionilor:

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:50
Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
La Liga • 24 mart., 15:47
„Voi ajunge la EURO cu mintea limpede” Kylian Mbappe a spus ce se întâmplă în prezent la PSG, după ce s-a aflat că merge la Real!
Când va fi anunţat transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid
La Liga • 23 mart., 14:31
Când va fi anunţat transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid. Adevăratul motiv pentru care starul lui PSG a amânat momentul
Ligue 1 • 21 mart., 10:01
Situaţie incredibilă în Franţa: Top 10 salarii din Ligue 1 e format doar din jucători de la PSG. Cât poate câştiga Mbappe
Un nou duel între PSG și Barcelona, în sferturile UEFA Champions League
Liga Campionilor • 15 mart., 13:38
Un nou duel între PSG și Barcelona, în sferturile UEFA Champions League. Mbappe și vedetele lui Xavi, gata de spectacol
PSG - Nice 3-1
AntenaPLAY • 13 mart., 23:50
PSG a eliminat-o pe Nice şi s-a calificat în semifinalele Cupei Franţei, live în AntenaPLAY! Tabloul complet