ULUITOR! Răsturnare fabuloasă de scor în sferturile UEFA Champions League. PSG a răpus-o pe Atalanta. Golul calificării a fost înscris în minutul 90+3!

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 august 2020, 19:40

Profimediaimages

PSG a învins-o pe final pe Atalanta

Mario Pasalic a deschis scorul în minutul 27 al meciului disputat pe teren neutru, în Portugalia. Neymar şi Mbappe au avut apoi ocazii uriaşe, dar au ratat din toate poziţiile.

Finalul a fost unul memorabil. Marquinhos şi Choupo-Moting au înscris pe final şi au adus o calificare remarcabilă pentru campioana Franţei. Golurile de zeci de milioane de euro s-au înscris la un interval de 149 de secunde! Din 1995 nu se mai calificare PSG în semifinalele Ligii.

ATALANTA – PSG 1-2

Min. 90+5: Final de meci. PSG a întors scorul într-un mod incredibil şi este în careul de aşi al UEFA Champions League.

Min. 90+3: Goool PSG! Revenire uluitoare a parizienilor. Choupo-Moting înscrie şi el.

Min. 90: Goool PSG! Marquinhos egalează în ultimul minut regulamentar.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 42: O nouă ratare uluitoare a lui Neymar. Starul brazilian ratează din nou singur cu portarul.

Min. 27: GOOOLLL ATALANTA! Mario Pasalic a înscris cu o super-execuţie şi nu i-a dat nicio şansă lui Navas. Se anunţă o surpriză uriaşă!

Min. 3: Neymar a avut o ocazie rarisimă. A scăpat singur cu portarul advers, a încercat o "scăriţă", dar nu a nimerit ţinta.

Min. 1: A început meciul de la Lisabona!

Atalanta – PSG: Echipele de start

Atalanta: Sportiello – Toloi, Caldara, Djimsiti – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens – Gomez, Pasalic – Zapata

Rezerve: Rossi, Gelmi, Palombino, Sutalo, Bellanova, Castagne, Czyborra, Da Riva, Colley, Malinovskyi, Piccoli, Muriel

PSG: Navas – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera, Marquinhos, Gueye – Sarabia, Icardi, Neymar

Rezerve: Rico, Bulka, Mbappé, Paredes, Choupo-Moting, Diallo, Draxler, Bakker, Kalimuendo-Muinga, Dagba, Ruiz-Atil, Mbe Soh

PSG a avut o misiune mult mai dificilă în optimi. A pierdut cu 1-2 pe terenul Borussiei Dortmund, dar a revenit şi a câştigat cu 2-0 pe Parc des Princes. Din cauza unor probleme medicale, Mbappe nu a intrat încă din primul minut în confruntarea din capitala Franţei. Situaţia se repetă şi acum, cu Atalanta.

Celelalte "sferturi" din Liga Campionilor:

Ce rezultat va obţine FCSB cu RFS?

LIVE TEXTFCSB – RFS 4-1. Darius Olaru a reuşit o dublă spectaculoasă! FCSB, start perfect în grupa principală din Europa League

23:06

Radu Drăguşin, eliminat în minutul 7 al meciului Tottenham – Qarabag! Greşeală imensă a fundaşului naţionalei

22:58

Gigi Becali, inspiraţie fabuloasă în FCSB – RFS! Marius Ştefănescu a dat lovitura, din pasa lui Vlad Chiricheş

22:56

Gafă uriaşă în apărarea FCSB-ului, la golul lui RFS! Chiricheş, Miculescu şi Bîrligea s-au încurcat reciproc pe Arena Naţională

1 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 2 Galatasaray – PAOK 3-1 în Europa League! Răzvan Lucescu, eşec la debutul în grupă! Pas greşit pentru United. Rezultatele serii 3 Tragerea la sorţi a grupelor Cupei României | FCSB, în grupa morţii alături de Universitatea Craiova, Dinamo şi Petrolul 4 Oare suntem toți “f…ed”? Adrian Georgescu, după avertismentul primit de Max Verstappen din cauza limbajului folosit 5 Toată lumea îl susţine pe Max Verstappen! Ce au spus piloţii despre controversa momentului din Formula 1: „Ce naiba e asta?” 6 FotoAdelina Chivu, anunţ despre revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc: „Crezi că mai înţelege ceva de aici?”