Închide meniul

Un nou pas greșit pentru echipa lui Man și Mihăilă! Drăguşin, rezervă în Verona – Juventus 1-1. Victorii pentru Bayern şi Borussia Dortmund

Antena Sport Publicat: 27 februarie 2021, 20:47

Comentarii
Un nou pas greșit pentru echipa lui Man și Mihăilă! Drăguşin, rezervă în Verona – Juventus 1-1. Victorii pentru Bayern şi Borussia Dortmund

Valentin Mihăilă este titular la Parma

UPDATE: Verona – Juventus s-a încheiat 1-1! Echipa lui Andrea Pirlo a făcut un nou pas greșit în lupta la titlu cu Milan și Inter. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UPDATE: Verona – Juventus 0-1! Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru echipa lui Andrea Pirlo. A fost al 19-lea gol reușit de starul portughez, care este lider în clasamentul golgheterilor din Serie A. 

UPDATE: Verona – Juventus a fost 0-0 după primele 45 de minute. A început partea secundă. 

UPDATE: Au apărut echipele de start la Verona – Juventus. Radu Drăgușin este doar rezervă. 

Reclamă
Reclamă

UPDATE: Bayern – FC Koln 5-1. Gnabry a făcut și el "dubla: pentru echipa lui Hansi Flick. Bavarezii sunt lideri in Bundesliga, cu cinci puncte peste RB Leipzig, care are un meci mai puțin disputat. Și Borussia Dortmund a câștigat. Echipa de pe Signal Iduna Park s-a impus cu 3-0 împotriva lui Bielefeld și a urcat pe locul cinci în clasament. 

UPDATE: Final de meci. Sevilla – Barcelona 0-2! Lionel Messi a majorat avantajul oaspeților. A fost al 38-lea gol pe care starul catalan l-a înscris împotriva andaluzilor în întreaga carieră. Catalanii s-au impus cu 2-0 pe Ramon Sanchez Pizjuan. 

UPDATE: Sevilla – Barcelona 0-1! Ousmane Dembele a deschis scorul pentru catalani, din pasa lui Lionel Messi. A fost al treilea gol din acest sezon de la Liga pentru atacantul francez. Pentru Messi, a fost a șasea pasă decisivă. 

Reclamă

UPDATE: Bayern – Koln 3-1! Choupo-Moting și Robert Lewandowski au marcat încă din prima repriză. Koln a redus din diferență după revenirea de la cabine, prin Skhiri. Echipa lui Hansi Flick s-a distanțat însă din nou, grație aceluiași Lewandowski. Polonezul a ajuns la 27 de goluri în 23 de etape. 

UPDATE: Borussia Dortmund – Bielefeld 2-0! Gazdele s-au trezit abia după pauză. Dahoud și Sancho au punctat în minutele 48 și 58. 

Spezia – Parma 2-2

Min 90: Final de meci! Spezia – Parma se încheie 2-2. Mihăilă, care a jucat 79 de minute, a avut o nouă evoluție solidă. Dennis Man, introdus cu 11 minute înainte de final, nu a avut nicio realizare. 

Min 79: Valentin Mihăilă a fost scos de pe teren. În locul acestuia a intrat Dennis Man. 

Min 71: Spezia – Parma 2-2! Echipa lui Man și Mihăilă pierde un avantaj de două goluri pentru a doua etapă la rând. 

Min 51: Spezia – Parma 1-2!  Gyasi reduce din diferență pentru gazde. 

Min 25: Spezia – Parma 0-2! Hernani reia în poartă o centrare excelentă.

Min 17: Spezia – Parma 0-1! Karamoh înscrie superb pentru oaspeți. Atacantul lui D'Aversa a driblat excelent și a încheiat faza cu un șut imparabil, la vinclu. 

Min 1: A început partida dintre Spezia și Parma. 

Valentin Mihăilă este din nou titular la Parma, după ce a început din primul minut şi etapa trecută în remiza de pe teren propriu cu Udinese, scor 2-2. Ca şi etapa trecută, Dennis Man este rezervă. O veste uriaşă a primit şi Radu Drăguşin. Românul are şanse mari să fie titular în Verona – Juventus, în contextul absenţelor lui Bonucci, Chiellini şi Danilo. Chiar Pirlo a lăsat să se înţeleagă acest lucru la conferinţa de presă. 

Radu Drăgușin este clar o opțiune în apărare, ar putea juca din start. Mergem înainte, nu vorbesc despre cei care nu pot juca, vreau să văd la lucru pe cei care sunt apți de joc.
Singurul care revine este Rabiot după o suspendare, e bine că mai avem soluții la mijloc. Eu sunt în formă, dar nu pot intra! Aș fi jucat cu mare plăcere
”, a spus Andrea Pirlo

Cel mai tare meci al zilei din Europa este derby-ul dintre Sevilla şi Barcelona. Catalanii au nevoie neapărat de victorie pentru a mai spera la titlu în acest sezon.

Rezultatele din cele mai tari meciuri de sâmbătă

Spezia – Parma 2-2
Verona – Juventus 1-1
Sevilla – Barcelona 0-2
Bayern Munchen – Koln 5-1
Dortmund – Bielefeld 3-0
Dijon – PSG 0-4

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:42
Reacția halucinantă a lui Gigi Becali când a aflat de accidentarea lui Valentin Crețu: “Eh, nu are nimic”
8:23
Cosmin Olăroiu, la pământ după ce a ratat calificarea la Mondial: “Prea multe greșeli”. Adversara EAU de la baraj
23:42 14 oct.
Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
23:40 14 oct.
Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026
23:25 14 oct.
VIDEOBătaie între jucători și suporteri, la Qatar – Emiratele Arabe Unite
23:13 14 oct.
Ce salariu are Mircea Lucescu la naţionala României? ”E umilitor dacă îl spun”
1 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 2 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 3 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 5 Cristiano Ronaldo, lider absolut în istoria preliminariilor pentru Cupa Mondială! Un nou record la 40 de ani 6 Cum au reacţionat ungurii când au aflat că pot da peste România la barajul pentru World Cup 2026. Mesaj direct despre “tricolori”
Citește și