Valentin Mihăilă, urmărit de ghinion! Românul s-a accidentat din nou, în ultimul meci al Parmei: “A căzut la pământ și a strigat spre bancă!”

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 8 decembrie 2022, 16:11

Valentin Mihăilă continuă să fie urmărit de ghinion! Atacantul român s-a accidentat în ultimul meci jucat de Parma în Serie B. Echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă a fost învinsă de Benevento, scor 0-1, pe teren propriu. Cei de la Parma au avut un motiv în plus de îngrijorare, în afară de eșecul suferit.

Valentin Mihăilă, la pământ în timpul unui meci disputat de Parma

Valentin Mihăilă abia își revenise după ultima accidentare suferită

Valentin Mihăilă abia își revenise după ultima accidentare suferită / Profimedia

Mihăilă a căzut la pământ în prima repriză a meciului cu Benevento și a avut nevoie de schimbare.

Valentin Mihăilă, urmărit de ghinion! Atacantul român de la Parma s-a accidentat din nou

Numai 24 de minute a rezistat pe teren Valentin Mihăilă, în partida din etapa a 16-a din liga a doua italiană. Atacantul român, în vârstă de 22 de ani, a acuzat probleme medicale și a strigat către bancă faptul că nu mai poate continua.

”Căzut la pământ, Mihăilă strigă spre bancă. Pecchia este obligat să facă prima schimbare”, a notat publicația Virgilio Sport.

În locul lui Mihăilă a fost introdus Gennaro Tutino. Momentan, în presa italiană nu a fost anunțat un prim verdict pentru român.

🔄 | 24' Parma 0 – 1 Benevento
Cambio per noi: dentro Tutino per Mihaila#ParmaBenevento #ForzaParma
— 𝐏𝐚𝐫𝐦𝐚 𝐂𝐚𝐥𝐜𝐢𝐨 𝟏𝟗𝟏𝟑 (@1913parmacalcio) December 8, 2022

Internaționalul român abia își revenise după o altă accidentare care l-a ținut în afara terenului timp de două luni, ratând 8 meciuri ale Parmei.

Nici Dennis Man n-a încheiat meciul dintre Parma și Benevento pe teren. Fostul atacant de bandă de la FCSB a fost înlocuit în minutul 73, fără să fie vorba de vreo problemă medicală, în cazul său.

🔄 | 73' Parma 0 – 1 Benevento
Cambio per noi: dentro Estevez per Man#ParmaBenevento #ForzaParma pic.twitter.com/xAKgtsmj7J

Benevento a marcat unicul gol al meciului în minutul 20, prin Francesco Forte. Parma a avut șansa să egaleze în minutul 34, dar Franco Vazquez a ratat un penalty.

Parma se află pe locul 6 în Serie B, după 16 etape.

29
ian.
23:18
Basarab Panduru, genial după ce l-a auzit pe Pintilii: „Mă uitam după Puya! Era pe acolo, că nu-l vedeam?”
22:38
VideoJucătorii de la FCSB au pus tunurile pe Horaţiu Feşnic: „Ne simţim vânaţi” / „A fost depăşit de meci!”
29
ian.
22:09
„Meriţi să fii titular?”. Reacţia lui Florinel Coman după FCSB – Farul 2-3. Ce l-a nemulţumit pe Arena Naţională