Închide meniul

VIDEO | Adio distanțare socială! Cum s-au bucurat jucătorii lui Liverpool în timp ce City pierdea la Chelsea

Antena Sport Publicat: 26 iunie 2020, 5:12

Reclamă
VIDEO | Adio distanțare socială! Cum s-au bucurat jucătorii lui Liverpool în timp ce City pierdea la Chelsea

Adio distanțare socială! Cum s-au bucurat jucătorii lui Liverpool după înfrângerea lui Manchester City

Pe Twitter a apărut un filmuleț cu bucuria fotbaliștilor de la Liverpool, care urmăreau cu sufletul la gură Chelsea-Manchester City (2-1). Salah, Van Dijk sau Oxlade-Chamberlain s-au îmbrățisat și au strigat după golul înscris de Willian din penalty. Reușita brazilianului a trimis titlul mult așteptat de ”cormorani”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jurgen Klopp, reacție după ce Liverpool a câștigat titlul

Klopp a povestit cum a trăit meciul dintre Chelsea şi Manchester City (2-1), dar le-a dedicat trofeul lui Sir Kenny Dalglish, dar şi lui Steven Gerrard, două legende ale clubului.

Succesul acesta este pentru fani. Sper că staţi acasă şi că sărbătoriţi în faţa caselor voastre. Acest succes este pentru Kenny, care a trebuit să aştepte până acum. Este pentru Stevie, de asemenea. Ştiu ce înseamnă acest titlu pentru toată lumea. Totul este în inima noastră.

Nu am vrut să fiu implicat în meciul lui City, dar nu m-am putut abţine când am văzut ce ratări a avut Chelsea. A fost intens, dar a fost succesul băieţilor mei. Este o uşurare după cele 3 luni de pauză. Nu ştiam dacă se va mai juca", a spus Klopp, citat de Sky.

Reclamă
Reclamă

Liverpool a scris istorie în Premier League

Liverpool este prima echipă din istoria campionatului englez care câştigă titlul cu 7 etape rămase de disputat. Cu şapte runde înainte de finalul sezonului, Liverpool are 86 de puncte, în timp ce Manchester City are 63 şi nu mai poate devansa liderul.

Pentru Liverpool este primul titlu după 30 de ani, echipa triumfând anterior ultima dată în Premier League în 1990. Liverpool a câştigat campionatul englez în 1901, 1906, 1922, 1923, 1947, 1964, 1966, 1973, 1976, 1977, 1979, 1980, 1982, 1983, 1984, 1986, 1988, 1990 şi 2020.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și