Fotbal extern

VIDEO | Debut negru pentru Alibec la Kayserispor! Săpunaru a fost eliminat, iar echipa sa a fost umilită pe teren propriu

De Silviu Corneanu. Publicat pe 17.10.2020 la 17:55 Actualizat pe 17.10.2020 la 18:00

Denis Alibec a avut parte de un debut mai puțin fericit la noua sa echipă. Atacantul român a fost rezervă la Kayserispor, echipă pentru care alți doi români au evoluat titulari. Este vorba despre Silviu Lung și Cristi Săpunaru.

alibec

Denis Alibec a debutat la Kayserispor

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Silviu Lung și Săpunaru au fost titulari la Kayserispor
  • Denis Alibec a intrat în repriza secundă
  • Pe ce loc se află Kayserispor

Cristi Săpunaru a fost eliminat în minutul 76 al partidei după o intrare cu talpa la un adversar, la marginea terenului.

• Vezi AICI VIDEO cu golurile din Kayserispor - Sivasspor și eliminarea lui Săpunaru

Alibec a debutat la Kayserispor

Denis Alibec și-a făcut și el debutul la Kayserispor. Atacantul roâmân a intrat pe teren în minutul 66 al partidei, dar, din păcate pentru el, nu și-a putut ajuta echipa.

Kayserispor a pierdut cu scorul de 1-3, pe teren propriu, în fața celor de la Sivasspor, și se află pe locul 12 în clasament, cu 6 puncte din 5 meciuri disputate. Oaspeții au ratat și un penalty în minutul 98 al meciului.