UPDATE

A sunat telefonul pe bancă! Gigi Becali a făcut trei schimbări în minutul 34. Ce s-a întâmplat la Arad

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 1.08.2021, 22:58
Actualizat: 1.08.2021, 23:15

Decizie surprinzătoare în timpul meciului dintre UTA şi FCSB, din etapa a 3-a a Ligii 1. Arădenii au condus pe tabelă, iar reacţia vicecampionilor României nu s-a lăsat mult aşteptată.

FCSB, trei schimbări până la pauza meciului cu UTA

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

UPDATE: S-a mai făcut o modificare şi la pauză. Înaintea startului reprizei secunde a intrat Florinel Coman în locul lui Ovidiu Popescu!

Antrenorul roş-albaştrilor nu a mai aşteptat pauza şi a intervenit. În minutul 34, a făcut nu mai puţin de trei schimbări.

Au părăsit terenul Răzvan Oaidă, Iulian Cristea şi Ioan Dumiter. În locul lor au intrat Darius Olaru, Valentin Creţu şi Andrei Cordea.

De altfel, doi dintre cei schimbaţi pot fi consideraţi „vinovaţi” la golul lui Ubbink. Oaidă a fost deposedat, la mijlocul terenului, de Liviu Antal. Iulian Cristea nu a putut să intervină în a respinge mingea. Imediat după, a gafat şi gazdele au fost la un pas să facă 2-0.

Aşa cum era de aşteptat, toată atenţia a fost îndreptată către patron. Gigi Becali a recunoscut, la finalul meciului care a însemnat eliminarea lui FCSB din Conference League, că a intervenit în timpul partidei.

Gigi Becali a luat foc după umilinţa din Conference League

După eşecul umilitor cu Şahtior Karagandy, Gigi Becali a avut o reacţie surprinzătoare.

Aşa este, nu ai ce să faci (n.r ratare Moruţan). Ce măsuri să iei? O să dau vreo doi jucători afară, 2-3. O să le spun la revedere. I-am luat ca să…o să îi las probabil liberi, o să vedem ce va fi„, a spus Gigi Becali, care a recunoscut, pe un ton ironic, că a greşit schimbările.

S-au greşit schimbările? Am greşit schimbările…eu sunt vinovat. Adică eu sunt vinovatul că o echipă care nici nu vrea să-ţi dea gol? Ai calificarea în mână şi te duci să dai al doilea gol? De ce te duci să dai gol? Dacă eşti calificat, pentru ce? Dă la portar, pasează mingea, că nu aveau putere să alerge.

Adică eu sunt vinovatul că o echipă care nici nu vrea să-ţi dea gol? Ai calificarea în mână şi te duci să dai al doilea gol? De ce te duci să dai gol? Dacă eşti calificat, pentru ce? Dă la portar, pasează mingea, că nu aveau putere să alerge„, a mai spus Becali la digisport.ro.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Gigi Becali, făcut praf în presa din Slovenia
Fotbal intern • 23:30
Vestea pe care Gigi Becali o aştepta de la Edi Iordănescu! Anunţul făcut de antrenor: „Avem nevoie de ei!” Cum se poate îmbogăţi patronul FCSB
Gigi Becali
Fotbal • 18:50
Ionuţ Chirilă, fabulos înainte de FCSB – Academica Clinceni. „Gigi Becali are o inteligenţă nativă, aş lucra acolo”. Sfat pentru Edi Iordănescu: „Trebuie să îl antrenezi şi pe patron”
Edi Iordănescu
Fotbal intern • 18:45
Edi Iordănescu, impresionat de Constantin Budescu după a alergat 15 kilometri în partida cu CS Hunedoara: „Aveam cu totul altceva în minte!” Cum poate rata meciul cu „Milanul” din Clinceni
Motivul pentru care Carmina, fiica cea mare a lui Liviu Vârciu, nu a participat la petrecerea de botez a fratelui său
1
Foto Emma Răducanu, apariţie de 120.000 de euro! Contract stelar pentru campioana de la US Open. Imagini de colecţie
22:19 Rapid – FC Voluntari 0-1 | Gabi Tamaş, prima reacţie după ce şi-a dus echipa pe podium. „Banii la zi, acesta e secretul!”. Ce spune de revenirea la echipa naţională 21:55 Mihai Rotaru a anunţat un nou transfer la Universitatea Craiova: „O să îl luăm definitiv” 21:17 FotoDrama prin care trece fosta soţie a lui Hulk, după ce atacantul brazilian aşteaptă un copil cu nepoata ei. „Nu înţeleg ce mi s-a întâmplat, durerea este foarte mare!” 20:44 Adrian Mititelu Jr. a dat o nouă lovitură pe piaţa transferurilor. A luat un jucător ce a fost şi la Udinese 20:01 Rapid – FC Voluntari 0-1. Jucătorii lui Mihai Iosif, fără victorie de patru etape! Ilfovenii au urcat pe podium 19:33 FotoEmma Răducanu şi-a dat afară antrenorul cu care a câştigat US Open. Darren Cahill, pe lista scurtă după despărţirea de Simona Halep! 19:26 FC Braşov – CSA Steaua 0-1 | Adi Popa vrea să „rupă norii” în Liga 2, după ce a debutat la clubul armatei: „Sunt un campion, am câştigat atâtea trofee” 19:06 Reacţia lui Ianis Hagi, după ce a aflat că Mourinho vrea să dea 20 de milioane de euro să îl ia la Roma şi să devină urmaşul lui Francesco Totti 18:50 Ionuţ Chirilă, fabulos înainte de FCSB – Academica Clinceni. „Gigi Becali are o inteligenţă nativă, aş lucra acolo”. Sfat pentru Edi Iordănescu: „Trebuie să îl antrenezi şi pe patron” 18:45 Edi Iordănescu, impresionat de Constantin Budescu după a alergat 15 kilometri în partida cu CS Hunedoara: „Aveam cu totul altceva în minte!” Cum poate rata meciul cu „Milanul” din Clinceni