Anamaria susține că antrenorul iberic are nevoie de timp pentru a se adapta la fotbalul din România. De asemenea, el trebuie să cunoască mai în amănunt Liga 1.
Anamaria Prodan: ”Nu sunt dezamăgită de Ruben Albes”
”Nu sunt dezamăgită. Vine dintr-un alt fotbal, trebuie să-și cunoască jucătorii. Cred că este un antrenor tânăr, care va arăta ceva în fotbalul românesc și care va învăța fotbalul românesc. S-a dorit foarte mult o schimbare. Dacă Hermannstadt ar fi rămas cu vechiul antrenor, nimeni nu ar fi garantat că poate să țină echipa în prima ligă. Nici Mourinho nu-ți oferă o garanție, dacă îl aduci astăzi. Fotbalul nostru este atipic, dar eu cred foarte tare în el.
Va fi un Mourinho de România, va fi al doilea Reghe în România. Asta îmi doresc. Îmi doresc să salveze echipa pentru că este o formație frumoasă, cu suporteri frumoși. Asta cu schimbărul antrenorului și facem șoc e tot o mentalitate românească”, a spus Anamaria Prodan, potrivit LookSport.
Pe de altă parte, apariţia lui Ruben Albes pe terenul de la Ovidiu a devenit subiect de ironii. Cornel Dinu a spus că seamănă mai mult cu un şef de plantaţie de căpşuni din Spania.
"Nu pot, nu pot. Mi s-a părut că seamănă aşa a şef de rând la plantaţie de cules căpşuni din Spania. Nouă ne dăm vreo şansă? Lui să-i dăm? Sibiul e un oraş frumos. Şef de rând la strâns căpşuni. Eu am aşa un respect pentru oraşul ăla. Şi noi am merita o soartă mai bună, la ce a produs Sibiul în ultimul timp. O fi antrenor, am de ale mele. Ce poate face băiatul ăsta în 10 meciuri?", a spus Cornel Dinu la Telekomsport.
- Anamria Prodan îl apără pe Albes
- Spaniolul a debutat pe banca lui Hermanntadt
- Sibienii, eșec drastic pe terenul Viitorului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
- Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”
































