Închide meniul

Andrei Vlad „a renăscut” în FCSB – CFR Cluj! Intervenții providențiale pentru portarul roș-albaștrilor

Cosmin Olteanu Publicat: 15 decembrie 2022, 22:00

Comentarii
Andrei Vlad a renăscut” în FCSB – CFR Cluj! Intervenții providențiale pentru portarul roș-albaștrilor

Andrei Vlad, în timpul unui meci

Andrei Vlad „a renăscut” în FCSB – CFR Cluj! Portarul roș-albaștrilor a avut mai multe parade extraordinare în partida de pe „Arena Națională”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Vlad (23 de ani) a fost transferat de FCSB, în vara lui 2017, de la Universitatea Craiova, pentru 400.000 de euro.

Andrei Vlad „a renăscut” în FCSB – CFR Cluj

Unul dintre cei mai buni jucători ai celor de la FCSB, în derby-ul cu CFR Cluj, a fost portarul Andrei Vlad. Tânărul goalkeeper a avut mai multe intervenții spectaculoase în fața băieților lui Dan Petrescu. Însă, formația lui Leo Strizu nu a scăpat fără gol, meciul terminânduse 1-0 pentru campioana României.

În minutul 63, Andrei Burcă a trimis mingea cu capul spre poarta gazdelor, însă, într-un mod incredibil, Andrei Vlad a parat „balonul”. Portarul roș-albaștrilor a avut o nouă intervenție providențială în minutul 68, când a respins mingea în bara transversală, la reluarea cu capul a lui Yuri.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Rangelo Janga, în minutul 69.

Reclamă
Reclamă

Echipele de start de la FCSB – CFR Cluj

FCSB: A. Vlad – Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic – Oaidă, Șut, Edjouma – Cordea, Omrani, Oct. Popescu
Rezerve: Ducan – Haruț, Coman, Miculescu, I. Cristea, Nikolov, Pantea, Bouhenna, Radaslavescu

CFR CLUJ: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Bordeianu, Boateng, Deac – Yeboah, Janga, Petrila
Rezerve: Sava – Braun, Hoban, Itu, Cvek, Roger, Bîrligea, Gîdea, Malele

Reclamă

Andrei Vlad „profită” de accidentarea lui Ștefan Târnovanu

Tânărul goalkeeper al FCSB-ului a redevenit titular în poarta bucureștenilor, după ce Ștefan Târnovanu a suferit o accidentare, înaintea partidei cu Chindia Târgoviște.

În prezent, FCSB se află pe locul 4 din Liga 1, cu 35 de puncte obținute după 20 de meciuri jucate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:38 24 oct.
Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
0:35 24 oct.
Alexandru Cicâldău, dezamăgit după Craiova – Noah 1-1: „Am avut meciul în mână și am fost egalați”
0:32 24 oct.
Mirel Rădoi avertizează după 1-1 cu Noah: „Meciurile vor fi grele”
0:01 24 oct.
Universitatea Craiova – Noah 1-1. Oltenii, ținuți în șah pe ”Oblemenco”
0:01 24 oct.
Răzvan Lucescu câștigă cu PAOK după un meci de infarct. 7 goluri marcate și unul anulat în prelungiri
23:52
Cum l-a numit Gazzetta dello Sport pe Adrian Şut după ce mijlocaşul FCSB-ului a greşit la primul gol al Bolognei
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 3 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și