Închide meniul

Antrenorul dorit de Gigi Becali râde de patronul FCSB: “Cum să nu aibă antrenor? A avut întotdeauna, e cel mai de succes!”

Dragoș Vasile Publicat: 13 iunie 2021, 17:50

Comentarii
Antrenorul dorit de Gigi Becali râde de patronul FCSB: Cum să nu aibă antrenor? A avut întotdeauna, e cel mai de succes!

Gigi Becali, răspuns de la Alex Chipciu

Antrenorul dorit de Gigi Becali râde de patronul FCSB. Eugen Neagoe se amuză se situaţia din tabăra roş-albaştrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul dorit de Gigi Becali râde de patronul FCSB: “Cum să nu aibă antrenor? A avut întotdeauna!”

Înainte de numirea lui Dinu Todoran la FCSB, Gigi Becali a avut discuţii cu mai multe nume din fotbalul românesc. Marius Croitoru (FC Botoşani), Ilie Poenaru (Academica Clinceni) şi Eugen Neagoe (fost antrenor Astra Giurgiu) s-au aflat pe lista patronului roş-albaştrilor.

Negoe a refuzat FCSB, iar acum râde de Gigi Becali: “Cum să nu aibă antrenor?! A avut întotdeauna. Gigi a fost mereu acolo, așa că nu s-a pus problema… Asta e realitate! E cel mai de succes antrenor. Are atâtea participări în Champions League și Europa League. Acum, FCSB și Universitatea Craiova trebuie să se miște și să întărească pentru a se bate cu CFR Cluj, pentru a emite pretenții. Chiar dacă FCSB și Universitatea Craiova au jucători valoroși, întotdeauna este loc și de mai bine.

Dacă de la FCSB pleacă Tănase și va mai pleca cineva, va fi destul de greu să țină ritmul. Dar Gigi este imprevizibil. Are posibilități nelimitate, poate aduce jucători valoroși și poate forma o echipă foarte valoroasă. FCSB are tineri de real talent, Popescu, Coman, Moruțan sau Olaru”, a spus Eugen Neagoe la Digi Sport.

Dinu Todoran, alesul lui Gigi Becali, a condus primul antrenament la FCSB

Prima imagine cu Dinu Todoran la FCSB. Alesul lui Gigi Becali a condus în premieră antrenamentul roş-albaştrilor. Fotbaliştii au început antrenamentele noul antrenor la baza clubului din Berceni. Tehnicianul le-a transmis acestora programul de antrenamente. În perioada următoare, FCSB va anunţa ce amicale va disputa vara aceasta.

Reclamă
Reclamă

Dinu Todoran are un CV mult sub nivelul echipei pe care urmează să o antreneze. Acesta era liber de contract din martie 2021. Ultima lui echipă a fost CSM Slatina. La CSM Slatina, Todoran a stat 5 meciuri, fără să obțină vreo victorie.

Pe lângă CSM Slatina, Todoran a mai antrenat la juniorii lui FC Voluntari și a condus, timp de 4 etape, echipa mare a ilfovenilor. Totodată, noul antrenor de la FCSB a fost secund la lotul Under 19 al României.

Dinu Todoran
Sursa: FCSB / Răzvan Păsărică
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46
PSG, pas greșit în lupta la titlu din Ligue 1! Eșec pe teren propriu contra rivalei Monaco
23:44
No Kane, no problem! Bayern Munchen a defilat cu Borussia Monchengladbach. Musiala, primul gol după accidentare
23:32
“Poate e «ultimul tren» pentru titlu”. AC Milan, pusă sub presiune înainte de derby-ul cu Interul lui Chivu
23:17
Meme Stoica, reacţie imediată după ce s-a spus că FCSB a ratat transferul lui Carlos Mora din “lipsă de interes”
22:58
Real Madrid, gest superb la meciul cu echipa lui Ionuț Radu. Cum au apărut jucătorii înainte de start
22:53
Benfica, interes pentru Ianis Hagi. Detalii despre transferul care îi putea schimba cariera
1 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 2 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 3 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și