Închide meniul
EXCLUSIV

Anunţul momentului înaintea duelului Adrian Mutu – Laurenţiu Reghecampf! Câte persoane vor putea intra la derby-ul Craiovelor: “Se poate juca şi cu stadionul plin, dar doar cu vaccinaţi”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 septembrie 2021, 18:31

Comentarii

Este cel mai important anunţ înaintea derby-ului Craiovelor, FCU Craiova 1948 – Universitatea Craiova, de duminică seara, de la ora 21.00. Partida s-ar putea disputa chiar şi cu casa închisă, în funcţie de rata de incidenţă din judeţul Dolj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anunţul momentului înaintea duelului Adrian Mutu – Laurenţiu Reghecampf

Este anunţul momentului înaintea meciului de duminică. Dacă rata de incidenţă va fi de peste 6 la mie, meciul s-ar putea disputa şi cu casa închisă, dar cu o singură condiţie. Fiecare spectator care intră pe stadion să fie vaccinat cu schema completă şi să fi trecut 10 zile de la rapel. În cazul în care incidenţa va fi de sub 6 la mie, accesul spectatorilor va fi permis în limita a 30% din capacitatea stadionului din Craiova.

“Nu avem noutăţi, dar conform răspunsului făcut de către primministrul României pentru un ziar, înţeleg că dacă rata este peste 6 la mie se poate juca cu stadionul plin, dar doar cu vaccinaţi”, a spus acţionarul celor de la Universitatea Craiova, Mihai Rotaru, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Dumitru Dragomir, semnal de alarmă

Totuşi, Dumitru Dragomir este de părere că regulile nu se vor respecta, iar suporterii vor intra „pe blat” la derby. „Și eu sunt convins să văd ce se întâmplă acolo. Să aveți voi în buzunar de 100 de euro câți vor intra pe blat la meciul ăsta.

Cu certificate false și așa mai departe. Oricum, și dacă nu era pandemia, tot nu se umplea stadionul la Craiova. Nu știu, au început și craiovenii să dea înapoi. Nu mai e fotbal de calitate și atunci lumea nu se mai duce”, a declarat Dumitru Dragomir, potrivit sport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:17
Real Madrid, fără 11 jucători la următorul meci din La Liga! Alonso nu se va putea baza nici pe Mbappe
17:43
Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
17:31
FCSB a realizat performanța săptămânii în Europa League! Anunțul oficial al UEFA
17:02
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 12 decembrie
16:57
Olandezii l-au desființat pe Robin Van Persie, după eșecul dramatic suferit de Feyenoord la București
16:52
Discuţii pentru reducerea numărului de echipe din Liga 1. LPF confirmă
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 5 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și