“Ăsta a fost planul său de la bun început!” Dan Petrescu, dat de gol. De ce nu vrea “Bursucul” să fie selecţionerul României

Dragoș Vasile Publicat: 22 noiembrie 2021, 19:09

Comentarii
Ăsta a fost planul său de la bun început! Dan Petrescu, dat de gol. De ce nu vrea Bursucul să fie selecţionerul României

Profimedia

De ce nu vrea Dan Petrescu să fie selecţionerul României

George Florescu este convins că Dan Petrescu nu este interesat să ajungă pe banca echipei naţionale. Fostul internaţional crede că “Bursucul” este concentrat pe câştigarea unui nou titlu cu CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ar fi fost poate un conflict de interese dacă ar fi venit Gică Hagi la naţională. Cred că Dan Petrescu se concentrează cel puţin pe câştigarea unui alt titlu cu clujenii şi nu ştiu în ce măsură l-ar avantaja o numire la naţională. Cred că ăsta a fost planul său de la bun început, să mai ia un campionat cu CFR. Sunt variante puţine şi rămâne de văzut cine va fi numit selecţioner”, a declarat George Florescu pentru looksport.ro.

Gigi Becali a anunţat motivul real pentru care Gică Hagi l-a refuzat pe Răzvan Burleanu

Gigi Becali a dezvăluit care este motivul real pentru care Gică Hagi a refuzat naţionala României. Finanţatorul de la FCSB susţine că “Regele” câştigă mult mai mulţi bani la Farul decât ar face-o la naţională.

„Aici nu e vorba de conflict de interese, ci de interes de bani. Cât poate să-i dea lui echipa națională? Pierde milioane de euro dacă lasă echipa aia. Ce să-i dea la echipa națională, 400.000 de euro pe an? Trebuie să-și aleagă, pierde milioane sau merge la echipa națională și face glorie. Și nici nu se știe dacă face glorie. Cu marfa de acum de la echipa națională discutăm peste 2-3 ani.

Eu mă uit la fapte: pleacă el de la Viitorul, se duce echipa în jos. Vine el, o ridică. Cu alte cuvinte, Rednic și ceilalți care au fost pe acolo sunt foarte mici față de Hagi. Ăsta e fapt, nu vrăjeală. Cu jucătorii pe care îi are el, altă echipă se bate la retrogradare, dar el se bate la play-off. L-am întrebat odată: «Băi Gică, ce le faci jucătorilor?» «Antrenez în continuu», a răspuns”, a spus Gigi Becali, la Pro X.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

23:36 17 mart.

Portughezii au numit “absolut incredibilă” remontada lui Sporting, dar au indicat o problemă majoră!

23:25 17 mart.

Thibaut Courtois, schimbat la pauză în Manchester City – Real Madrid. Situația medicală a portarului belgian

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 3 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 4 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și