Avertisment dur pentru Toni Petrea: “I-a trecut glonţul pe la ureche”. Jucătorul de la FCSB care nu trebuie să mai lipsească din echipă

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 noiembrie 2021, 12:44

Comentarii
Avertisment dur pentru Toni Petrea: I-a trecut glonţul pe la ureche. Jucătorul de la FCSB care nu trebuie să mai lipsească din echipă

Toni Petrea, în timpul unui meci pentru FCSB / Hepta

Dumitru Dragomir spune că lui Toni Petrea “i-a trecut glonţul pe la ureche”, chiar la revenirea la FCSB. Dacă nu i-ar fi reuşit schimbările, ar fi avut mari probleme cu finanţatorul echipei, Gigi Becali. FCSB a fost condusă de către FC Botoşani cu 1-0 până în minutul 77, dar a revenit pe final de meci şi s-a impus cu 3-1. Totuşi, schimbările din partea secundă au adus cele trei puncte vicecampioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avertisment dur pentru Toni Petrea

Dumitru Dragomir este impresionat de veteranul Constantin Budescu şi spune că doar schimbările inspirate l-au salvat pe Petrea. În minutul 58 al meciului, când tabela indica 1-0 în favoarea moldovenilor, Claudiu Keșeru a fost scos de pe teren și înlocuit cu Constantin Budescu. Acesta a făcut un joc foarte bun și i-a pasat decisiv lui Ianis Stoica pentru golul de 2-1, impresionându-l prin evoluție pe fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal.

Mitică Dragomir l-a lăudat pe Budescu

Dumitru Dragomir spune că nu vede nicio diferență între jocul echipei de acum și cel practicat în mandatul fostului antrenor Edi Iordănescu. „I-a trecut glonțul pe la ureche! (n.r. arată altfel jocul echipei în mandatul lui Toni Petrea față de cel din mandatul lui Edi Iordănescu?) Nu e nicio diferență. Problema este că Toni Petrea a știut când să îi bage pe ăștia bătrâni, că nu vreau să le dau numele. Când să bage pe unul, să scoată pe celălalt. Cum a intrat Budescu a schimbat fața jocului”, a declarat Dumitru Dragomir, conform prosport.ro.

 

 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00

Freiburg – Celta Vigo 0-0. Ionuț Radu, titular în sferturile de finală Europa League

21:53

FotoCâte persoane i-au adus un ultim omagiu la Arena Naţională lui Mircea Lucescu!

21:45

Rayo – AEK 3-0. Andrei Raţiu, victorie la scor împotriva lui Răzvan Marin! Şahtior – AZ Alkmaar (22:00)

21:37

VideoJurnal Antena Sport | Anghel Iordănescu a folosit numai cuvinte mari despre Mircea Lucescu

21:34

VideoJurnal Antena Sport | Pentru ultima oară, s-a făcut mare gălăgie la galerie pentru Mircea Lucescu

21:13

VideoJurnal Antena Sport | Toți l-au iubit pe Lucescu

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 3 VIDEOCine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu 4 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 5 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 6 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem”
Citește și