“Băi, Gigi, eu nu mai stau cu el!” Singura reacție a lui Mihai Stoica în scandalul demisiei lui Edi Iordănescu de la FCSB. Dezvăluirea lui Becali: “Ăia mă iubesc pe mine!”

Antena Sport Publicat: 16 noiembrie 2021, 11:14

Comentarii
Băi, Gigi, eu nu mai stau cu el! Singura reacție a lui Mihai Stoica în scandalul demisiei lui Edi Iordănescu de la FCSB. Dezvăluirea lui Becali: Ăia mă iubesc pe mine!

Hepta

Becali a dezvăluit că atât Mihai Stoica, dar și Marius Ianuli, team-managerul echipei, au trecut de partea sa în scandalul cu Edi Iordănescu. Cei doi și-au arătat, din nou, loialitatea față de patron.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Singura reacție a lui Mihai Stoica în scandalul demisiei lui Edi Iordănescu

“Da, i-am spus că va rămâne cu jucătorii să se antreneze, pentru că Meme mi-a spus: ‘băi, Gigi, dacă se ceartă cu tine, eu nu mai stau cu el’. Și eu m-am referit la oamenii de la bază. Păi dacă te cerți cu patronul, păi, ăia te mai bagă în seamă? Păi, Mache (n.r. Marius Ianuli) îl mai băga în seamă? Cum adică? Păi, ăia mă iubesc pe mine, normal că iubesc pe cine îi plătește“, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Edi Iordănescu. Este vorba de Toni Petrea, cel care se întoarce la FCSB. Chiar dacă suporterii au anunțat că nu vor acceptat alt antrenor, este de așteptat ca Petrea să aibă o relație bună cu Mihai Stoica și Marius Ianuli.

FCSB a încheiat turul sezonului regulat pe locul secund. Are 31 de puncte, cu opt mai puțin decât CFR Cluj.

Cum l-a îndepărtat Gigi Becali pe Edi Iordănescu de la FCSB

Edi Iordănescu a plecat cu scandal de la FCSB după doar câteva luni, din cauza conflictului cu Gigi Becali. Acum, patronul roş-albaştrilor recunoaşte ce i-a făcut antrenorului. A dezvăluit cum a reuşit să scape de clauza de 500.000 de mii de euro pe care trebuia să i-o plătească lui Iordănescu Jr. dacă l-ar fi dat afară de la echipă.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a dezvăluit ce a dat ordin să se scrie în notificarea către Edi Iordănescu. „Da. Aşa am ordonat eu să se scrie, că e pomană. Dacă el voia 500.000, asta am dat eu ordin să se scrie, că e pomană. A spus avocatul lui că să îi fac o propunere şi eu i-am oferit o pomană. Avocaţii scriu ceea ce le dictez eu. Nu interzice legea să scrie pomană.

Nu a luat pomana, nu a vrut. A spus că ia doar banii pentru care a muncit. Eu de ce crezi că am scris pomană. Am vrut să scap de clauza de 500.000. A fost psihologic, de aia am scris pomană. Îmi pare rău că suntem în post. Trebuie să mă zbat pentru averea mea”, a spus patronul roş-albaştrilor, conform romaniatv.net.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:14

„Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor

13:42

Riyad Mahrez, cadou de sute de mii de euro pentru coechipieri, după ce Al Ahli a câştigat Liga Campionilor Asiei

13:10

VIDEORomânia – Olanda 7-0. Tricolorii au făcut spectacol la debutul la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B

12:56

Pe cine pariază Jurgen Klopp că va fi starul Mondialului: „E fantastic! A arătat deja ce poate!”

12:35

Victor Piţurcă a propus un antrenor la FCSB: “Ar putea veni foarte bine”. A numit o singură problemă

12:33

Revoluție la CFR! Varga anunță 2 mutări importante în conducere: „Facem performanță” Ce se întâmplă cu Mureșan

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 4 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje 6 Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB
Citește și