Închide meniul

Basarab Panduru îl contrazice pe Dan Petrescu, după ce „Bursucul” s-a dezlănțuit la adresa FRF: „Vrea reguli doar ca să îi fie lui bine!”

Sebastian Cristian Publicat: 24 ianuarie 2023, 10:03

Comentarii
Basarab Panduru îl contrazice pe Dan Petrescu, după ce Bursucul” s-a dezlănțuit la adresa FRF: Vrea reguli doar ca să îi fie lui bine!”

Basarab Panduru, în cadrul unei emisiuni / Orange Sport

Basarab Panduru îl contrazice pe Dan Petrescu, după ce „Bursucul” s-a dezlănțuit la adresa FRF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul meciului Farul – CFR Cluj, Dan Petrescu a avut un discurs dur legat de regulile din fotbalul românesc.

Basarab Panduru îl contrazice pe Dan Petrescu, după ce „Bursucul” s-a dezlănțuit la adresa FRF

Analistul TV nu i-a dat însă dreptate „Bursucului” și l-a contrazis, oferind argumente solide.

„Oamenii în general vor introduse reguli ca să le fie doar lor bine. Nu vine cineva cu o idee care să ajute pe toată lumea!”, a răbufnit Panduru.

  • Dan Petrescu își dorește să poată avea 30 de jucători la meciurile din România
  • Replica lui Basarab Panduru: „Nu sunt de acord. Noi nu suntem în stare să plătim 20 de jucători la zi. Să ajungă şi alte echipe cum sunt unele… De asta vrem aşa ceva? Ţi se pare că noi putem să avem 30 de jucători în lot? Poate Mioveni asta? De ce nu ne gândim cum să plătim jucătorii la timp? Noi ne gândim la lot de 30 de jucători.”
  • Petrescu este împotriva înjumătățirii punctelor în play-off
  • Replica lui Basarab Panduru: „La noi în România cred că e bună regulă asta. A făcut mult mai atractiv campionatul”, a declarat Pandi la orangesport.ro.

Ce a declarat Dan Petrescu despre regulile din fotbalul românesc

Antrenorul de la CFR Cluj a criticat din nou dur regulamentele Federației Române de Fotbal.

Reclamă
Reclamă

La finalul meciului cu Farul, câștigat clar, scor 3-0, tehnicianul a tras din nou un semnal de alarmă în privința regulilor din fotbalul românesc.

„Echipa care o să fie pe primul loc o să fie defavorizată, punctele trebuie să fie lăsate acolo. Sunt multe lucruri pe care nu le înțeleg. Chelsea are 30 de jucători de exemplu, iar eu am doar 22. De ce? Nu înțeleg! Eu mă bat de 5 ani să se mărească lista pentru că am foarte multe meciuri și nu îmi ajung jucătorii. CFR are mai multe meciuri decât Chelsea.

Lasă clubul să aibă 30 de jucători. Lasă-mă pe bancă cu 11 jucători. Toate cluburile au fost de acord, FRF nu a fost. Trebuie să trimit jucătorii în tribună și se supără. Dacă i-aș ține pe bancă, s-ar simți și ei fotbaliști. Nu înțeleg de ce nu se face în România ca în Franța, Spania, Anglia.

Reclamă

Noi tot timpul facem invers. Numai în România antrenează cine vrea, cine n-are licență..eu chiar nu ințeleg. Hai să fim și noi normali. Regula U21 nu stiu ce bine a adus fotbalului românesc, că la națională nu batem pe nimeni.

Dacă echipa națională ar bate meci de meci, ar fi bine, dar noi nu batem pe nimeni. Am fost și în Anglia, am antrenat peste tot in lumea asta, cum sa faci regulă U21? Râde lumea de tine”, a declarat Dan Petrescu.

 

 

 

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:45
Pavlo Isenko, cifre fantastice după două etape de Conference League. Locul ocupat într-un clasament important
16:43
Vine Nicolae Stanciu la Rapid? Victor Angelescu: “Ar fi excepţional”
16:38
VIDEOConnor Bedard, primul hat-trick în NHL! Starul lui Chicago a făcut spectacol contra lui Ottawa
16:30
S-a „rupt” după Real Madrid – Barcelona! Cât va lipsi starul de pe gazon
16:23
S-a decis viitorul lui Marius Măldărășanu la Hermannstadt. Anunţul oficial
16:15
Jucătorii Sănătății Cluj, stimulați la jocul cu Universitatea Craiova. Primă uriașă pentru „virușii verzi”
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 3 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 4 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 5 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 6 Josep Martinez, portarul lui Inter, a lovit mortal un bărbat de 81 de ani în scaun cu rotile. Chivu şi-a amânat conferinţa
Citește și