Bogdan Vintilă, încă un discurs despre viitor, schimbări făcute la pauză şi arbitraj. "Vom vedea ce va hotărî conducerea clubului"

De Antena Sport
Publicat: 12.07.2020, 20:25
Actualizat: 14.11.2022, 17:00

Bogdan Argeș Vintilă

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Bogdan Argeș Vintilă, declaraţii după meciul cu Craiova

„Am pierdut un meci pe care nu trebuia să îl pierdem, am făcut greşeli simple. Atunci când adversarul te bate din două penalty-uri, e greu de vorbit. Când tu ai penalty şi nu îl primeşti, e greu de vorbit.

Ăsta e fotbalul. Nu fac analiza arbitrajului, dar puteam să mai marcăm de când a început acest final de campionat. E o lipsă de încredere, jucătorii au ocazii, dar nu reuşim să marcăm.

Avem cele două victorii cu Dinamo, dar nu sunt de ajuns. Mi-am dorit să profităm de pasul în spate al lor, dar nu ne-a ieşit cu schimbarea cu Dumitru”, a spus Bogdan Vintilă, după meciul cu Craiova

Pentru FCSB, meciul cu Sepsi din finala Cupei României poate deveni decisiv pentru obţinerea biletelor pentru Europa League. Totuşi, roş-albaştrii nu uită nici de partida cu CFR, care poate decide unde va merge titlul în acest sezon.

„Vom vedea ce va hotărî conducerea clubului, asta se va întâmpla. Orice s-ar întâmpla pe viitor cu mine, mi-am asumat. Dacă nu am încredere în partida viitoare, trebuie să ne lăsăm de meserie.

Avem un meci cu CFR şi finala Cupei României. Trebuie să strângem rândurile. Trebuie să muncim mai mult, mâine e o zi nouă. Trecem prin momente mai puţin bune, dar mergem înainte”, a mai spus Vintilă.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

18:46

Poli Iași – U Cluj 1-0! Prima înfrângere a sezonului pentru liderul Ligii 1! Săndoi continuă seria rezultatelor pozitive

18:41

Italienii s-au convins de Horaţiu Moldovan, după al treilea meci ca titular la Sassuolo! Nota primită

18:17

Erling Haaland ar putea rata următorul meci al lui Manchester City! Anunţul lui Pep Guardiola, după 1-1 cu Newcastle

18:16

O echipă din Premier League a stabilit un record istoric! A ajuns la al 3-lea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut

17:53

Cole Palmer e uriaș! A marcat 4 goluri în prima repriză din Chelsea – Brighton și a stabilit un record uluitor

17:49

LIVE TEXTCFR Cluj – UTA 0-0. Dan Petrescu și Mircea Rednic caută victoria în Gruia

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele