Închide meniul

Ce trebuie să facă Edi Iordănescu! Sfaturi pentru antrenor, în relaţia cu Gigi Becali: “Cu ce a greșit, dom’ne, Becali?”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 octombrie 2021, 10:54

Ce trebuie să facă Edi Iordănescu! Sfaturi pentru antrenor, în relaţia cu Gigi Becali: Cu ce a greșit, domne, Becali?

Hepta

Edi Iordănescu ar fi avut mai multe conflicte cu patronul celor de la FCSB, Gigi Becali. Deşi are șase victorii consecutive în toate competițiile sub comanda lui Edi Iordănescu, dar asta nu este suficient pentru Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sfaturi pentru Edi Iordănescu

Patronul echipei a revenit cu declarații despre echipă în spațiul public, în ciuda clauzelor din contractul cu Edi Iordănescu. Este nemulţumit că jocul echipei sale nu se bazează pe posesie. Deşi este contestat de mai multe voci din fotbal, Gigi Becali are şi aliaţi. Printre aceştia, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir.

”Cu ce a greșit, dom’ne, Becali? Dacă nu-i place jocul, își spune și el părerea. N-a mai ieșit la televizor, a spus doar realitatea. Edi ar trebui să fie diplomat. Fără diplomație nu faci nimic în viață, oameni buni!

Edi o să stea cât are contract. Eu vă spun, Becali respectă contractele, vă spun eu. Eu îl laud de fiecare dată pe Edi, îmi place. E serios și e un antrenor bun. A avut de la cine să învețe, taică-su era un colos, nu sufla nimeni la el”, a declarat Dumitru Dragomir, conform prosport.ro.

Statistica îl contrazice pe Gigi Becali

Deși Gigi Becali a transmis că este nemulțumit că FCSB nu are mai multă posesie, statistica demonstrează că, în mandatul lui Edi Iordănescu, echipa nu a fost în niciun meci inferioară la acest capitol.

Reclamă
Reclamă

FCSB, în mandatul lui Edi Iordănescu, rezultate și posesie:

FCSB – Sepsi 1-1 (posesie 60%-40%)
CFR Cluj – FCSB 4-1 (posesie 45%-55%)
FCSB – Dinamo 6-0 (posesie 63%-37%)
U Craiova 1948 – FCSB 0-1 (posesie 41%-59%)
FCSB – Academica Clinceni 3-2 (posesie 50%-50%)
Chindia – FCSB 0-1 (posesie 32%-68%)
FCSB – CS Mioveni 3-0 (posesie 64%-36%)

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și