CFR Cluj – FC U Craiova 3-2 | Ciprian Deac, marcat de emoţiile trăite în Bosnia. „Nu ne-am putut uita în oglindă! Chiar a fost un dezastru, o ruşine”. De ce a alergat spre Şumudică

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 iulie 2021, 8:36

Comentarii
CFR Cluj – FC U Craiova 3-2 | Ciprian Deac, marcat de emoţiile trăite în Bosnia. „Nu ne-am putut uita în oglindă! Chiar a fost un dezastru, o ruşine. De ce a alergat spre Şumudică

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Deac a dezvăluit de ce a fost extrem de importantă victoria cu oltenii lui Mititelu, scor 3-2. Internaţionalul român s-a declarat încântat de reacţia avută de coechipierii săi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Deac, marcat de emoţiile trăite în Bosnia

E importantă victoria, veneam după un eșec, după o rușine, sincer. Am fost foarte supărați toți băieții, dezamăgiți, nu ne-am putut uita unii la alții, a fost foarte trist, dar e bine că ne-am calificat după acea rușine și că am avut reacție.

Știam că vom avea un meci foarte greu după asemenea meci, din Bosnia. Era foarte important mental să ne revenim. Am avut 2-0, au egalat, după faze fixe, s-a făcut 2-2. Eu cred că echipa joacă un fotbal plăcut, ne creăm foarte multe ocazii, dar din păcate, nu suntem la fel de concentrați pe faza defensivă.

Ajungem foarte ușor în fața porții, dar după cum știți, campionatele se câștigă cu defensiva, unde noi am fost foarte puternici în ultimii 4 ani. Se pare că am început să scârțâim. Trebuie să ne revenim foarte repede. Prefer să câștigăm cu 1-0 și să avem o ocazie și să se termine meciul„, a declarat Ciprian Deac.

Ciprian Deac: „Marius Şumudică îşi doreşte să facă performanţă la CFR Cluj”

Decarul lui CFR Cluj a oferit detalii despre trările avute în ultimele zile. Mai are nevoie de timp pentru a uita că gruparea din Gruia a avut nevoie de prelungiri pentru a o elimina pe Banja Luka. Deac a anunţat care a fost motivul pentru care, imediat după marcarea golului din minutul 75, toţi jucătorii s-au dus să îl îmbrăţişeze pe Marius Şumudică.

Reclamă
Reclamă

A fost o umilință în Bosnia, niciunul dintre noi nu s-a putut uita în oglindă, pentru că chiar a fost un dezastru și să sperăm că nu se mai repetă pentru că, în Europa, cu cât vom avansa, vom întâlni echipe mai puternice și ne va costa calificarea.

Referitor la domnul Șumudică, ne-am dus toți spre el pentru că știm toți cât își dorește el să facă performanță și vrem să facem performanță împreună. După cum ați văzut, niciun meci nu e ușor. După meciul tur, toată România a crezut că mergem în Bosnia și vom defila.

Fotbalul te pedepsește când nu dai totul. Eu cred că acel meci l-am pierdut că nu am fost foarte motivați, nu am fost agresivi, ne-am dus în Bosnia relaxați, cu 2 goluri avans și ne-a costat. Dacă începeam de la 0-0, altul era rezultatul. E important că am realizat că a fost o rușine de meci și e bine că am avut reacție în această seară„, a mai spus Deac.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:16

Nuno Campos a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor la pauza meciului Corvinul – Dinamo. Nemulţumirea lusitanului

0:05

Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa”

0:00

Debut cu dreptul pentru Iustin Doicaru la Rizespor. Victorie în faţa lui Mirel Rădoi

23:57 29 aug.

Cătălin Cîrjan a dezvăluit marea problemă a lui Dinamo după egalul cu Corvinul. Mesaj pentru suporteri

23:54 29 aug.

Raul Opruţ a numit marea schimbare de la Dinamo, după remiza cu Corvinul: „Kopic a pus bazele”

23:50 29 aug.

Împrumutat de la Dinamo, Codruţ Sandu i-a interzis victoria formaţiei de care aparţine şi a dat o declaraţie neaşteptată

1 Locul din România unde Cosmin Olăroiu investește 100.000.000 de euro. Afacerea cu care dă lovitura 2 Fiorentina – Frosinone 0-3. Bîrligea a debutat la noua echipă. Dezastru pentru Radu Drăguşin 3 Dinamo a transferat atacant, chiar de la un club cu care a făcut afaceri în trecut 4 Fotbalul românesc a mai pierdut un alt nume după Nae Ungureanu. A murit în incendiu: „Ce dramă, ce destin, ce nenorocire!” 5 Dublă-lovitură! Clubul din Liga 1 vrea să transfere de la Dinamo şi Rapid 6 Satul ras de pe harta României unde s-a născut Gigi Becali. Drama puțin știută a patronului FCSB: „M-a născut mama pe câmp”
Citește și