CFR Cluj – Rapid 2-1 | „Nu îmi explic, nu știu ce se întâmplă”. Ciprian Deac, prima reacție după golul salvator marcat în Gruia: „M-am simțit fotbalist. Oriunde mă uitam era numai alb și vișiniu”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 20.02.2022, 22:03

Ciprian Deac, CFR Cluj

Ciprian Deac, golul victoriei în CFR Cluj - Rapid

Mediafax Foto / Dan Horia Tautan via Hepta

Graovac a deschis scorul chiar înainte de pauză, în minutul 43. În repriza secundă, giuleștenii au forțat egalarea și au trecut la conducerea jocului. Junior Morais a făcut 1-1, în minutul 69, din pasa lui Rareș Ilie. Și mijlocașul central putea marca la faza următoare. Oaspeții au fost însă „taxați” de Ciprian Deac, chiar înante de final. Veteranul CFR-ului a marcat și a stabilit rezultatul final în minutul 84.

Ciprian Deac, prima reacție după CFR Cluj – Rapid 2-1

Nu știu ce se întâmplă, dar ceva nu e bine, asta e clar. Eu zic că e prea devreme să vorbim de puncte, să se termine campionatul regulat, să vedem care va fi avansul nostru, dacă va fi. În play-off începe un nou campionat, sunt conștient. După ce se vor înjumătăți punctele, ne pot ajunge din 1-2 meciuri.

Nu e prima dată când începem modest a doua repriză. Nu-mi explic, suntem pregătiți. La experiența noastră trebuia să marcăm și golul 2 și să ne distanțăm.

A fost o atmosferă superbă. Rapid are niște suporteri minunați care merg oriunde cu ei. În seara asta m-am simțit fotbalist pentru că oriunde m-am uitat am văzut numai alb și vișiniu„, a declarat Ciprian Deac după CFR Cluj – Rapid 2-1.

Cu acest succes, CFR Cluj a acumulat 64 de puncte. Are cu opt mai mult decât principala urmăritoare, FCSB, care tocmai s-a încurcat cu CS Mioveni, scor 1-1. Rapid a rămas cu 36 de puncte, cu 6 mai puțin decât Farul. Șapte meciuri la rând fără victorie au jucătorii lui Mihai Iosif.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

22:25 Sepsi – Rapid 3-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care sunt „condamnaţi” la ultimul loc din play-off! 22:24 FotoMesajul primit de Mihai Neşu, la 13 ani după accidentul cumplit care l-a imobilizat în scaun cu rotile: „Va juca pentru Dumnezeu” 21:55 Modul emoţionant prin care Ligue 1 şi-a luat rămas-bun de la Kylian Mbappe! Imagine fabuloasă cu starul care se desparte de PSG 21:44 Kylian Mbappe se poate despărți cu un trofeu de PSG! Finala Cupei Franței e LIVE în AntenaPLAY, pe 25 mai 21:15 BREAKING NEWSKylian Mbappe și-a luat adio de la PSG! Mesajul transmis de superstarul francez! Cale liberă spre Real Madrid 21:10 Kriszta Incze și Cătălina Axente s-au calificat la Jocurile Olimpice! Team Romania a ajuns la 85 de sportivi 20:32 Mesajul lui Florinel Coman pentru fanii FCSB-ului, înainte de sărbătoarea de titlu. Detalii importante pentru suporteri 20:15 Mircea Rednic l-a auzit pe Răzvan Zăvăleanu şi s-a descătuşat chiar înainte de Dinamo – UTA: „Eu nu merit banii?” 20:13 VideoÎncăierare generală la Slovacia – Germania! Scene incredibile cu procedee de wresling la Campionatul Mondial de hochei 19:38 Rică Răducanu a împlinit 78 de ani şi l-a „distrus” pe Cristiano Bergodi: „Ne-ai luat banii, de ce nu ai stat în Italia?” Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire