CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Constantin Budescu, avertisment dur după ce vicecampioana a evitat umilința. „Trebuie să ne punem un semn de întrebare!”

Alexandru Ivan Publicat: 23 septembrie 2021, 0:09

Constantin Budescu, după CS Hunedoara - FCSB 3-5

• CS Hunedoara – FCSB 3-5.
  • Reacția lui Constantin Budescu

Constantin Budescu, care a bifat primele minute de la revenirea la FCSB în meciul cu FC U Craiova din campionat, a jucat 120 de minute împotriva celor de la CS Hunedoara.

„Magicianul” a spus că o echipă de talia FCSB-ului nu ar fi trebuit niciodată să încaseze trei goluri de la o formație de Liga 3.

CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Constantin Budescu: „Trebuie să ne punem un semn de întrebare!”

M-am pregătit puțin. Din păcate nu voiam să jucăm 120 de minute, dar măcar ne-am calificat. Asta e important. Am luat un gol și apoi ne-am precipitat. La 3-3 am început să jucăm din nou.

Pentru cele 50 de minute merităm felicitări. Trebuie să ne punem un semn de întrebare pentru cele trei goluri încasate. Este o calificare meritată totuși, zic eu. Urmează meciul cu Clinceni și sper să obținem victoria”, a spus Constantin Budescu, după CS Hunedoara – FCSB 3-5

CS Hunedoara – FCSB 3-5

Nimic nu anunţa ceea ce avea să se întâmple la Hunedoara, în primul meci din istoria oraşului jucat în nocturnă. Ianis Stoica (19, 50) şi Oaidă (30) au marcat şi părea o victorie facilă obţinută de vicecampioana României. A urmat o „remontada” fabuloasă.

Antonio Vlad a redus din diferenţă, în minutul 59, după care a marcat şi Hergheligiu (71). A fost nebunie totală în minutul 84, când Simon a înscris o „bijuterie” de gol. A trimis meciul în prelungiri, în uralele fanilor.

În prima repriză a prelungirilor, Musi (95) şi Vali Gheorghe (98) au înscris şi FCSB a reuşit să se impună cu 5-3. A obţinut, cu mari emoţii, calificarea în optimile de finală ale Cupei României.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

9:00 Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola, moment superb la finalul meciului Manchester City – Real Madrid: „E un gentleman” 8:33 Mikel Arteta, verdict dur după eliminarea lui Arsenal din UEFA Champions League: „Vestiarul e devastat” 8:18 Pep Guardiola, reacţie surprinzătoare după ce Manchester City a fost eliminată din Ligă! Ce a spus despre meciul cu Real Madrid 0:54 Tabloul semifinalelor din UEFA Champions League! Dueluri stelare pentru finala de pe Wembley 0:49 Manchester City – Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d) și Bayern – Arsenal 1-0! Dramatism în sferturile Ligii! Se știu semifinalistele 17
23:57
Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României
17
23:25
„S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund
17
23:20
Corona Brașov este campioana României la hochei! Echipa de sub Tâmpa a reușit o „triplă” istorică
17
22:55
Anunţ teribil pentru Simona Halep! Motivul pentru care ar putea să nu primească wild card la Roland Garros
17
22:41
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor
Gigi Becali poate rămâne fără un titular la FCSB
Liga 1 • 17 apr., 21:30
Gigi Becali poate rămâne fără un titular! Jucătorul de la FCSB care este dorit de „un club mare”
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB - Rapid!
Liga 1 • 17 apr., 19:41
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB – Rapid! „Erupe” Arena Națională la meciul care poate decide campioana din Liga 1
Vali Crețu "a distrus-o" pe Rapid chiar înainte de derby!
Liga 1 • 17 apr., 18:31
„Nu mă gândeam că e contracandidată!” Vali Crețu „a distrus-o” pe Rapid chiar înainte de derby! Cum i-a ironizat pe giuleșteni
Adrian Ilie, în timpul unui meci de fotbal.
Liga 1 • 17 apr., 16:35
„Echipă de Europa!” Adrian Ilie, sfat imens pentru Gigi Becali! Cum poate deveni FCSB o forță, după plecarea lui Florinel Coman
Mihai Stoica, uluit de un titular al lui Edi Iordănescu din România - Irlanda de Nord 1-1
Liga Campionilor • 17 apr., 10:48
„Se petrec multe sub ochii lui Horațiu!” Aroganţa supremă a lui Mihai Stoica, după ce Atletico Madrid a fost eliminată din Ligă