Închide meniul

CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3 | Laurențiu Reghecampf și-a stabilit deja obiectivul pentru play-off. Ce a spus despre războiul din Ucraina: “Suntem solidari, încercăm să ajutăm”

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 martie 2022, 19:57

Comentarii
CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3 | Laurențiu Reghecampf și-a stabilit deja obiectivul pentru play-off. Ce a spus despre războiul din Ucraina: Suntem solidari, încercăm să ajutăm

AS.ro

Reghecampf este mulțumit de prestația fotbaliștilor din Bănie, dar le-a transmis un avertisment. Așteaptă să se bucure și după partidele cu granzii din campionatul României. Le-a stabilit și un obiectiv, câștigarea tuturor meciurilor din play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurențiu Reghecampf, prima reacție după CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3

Mi-a plăcut foarte mult atitudinea jucătorilor. A fost un teren greu, o atmosferă nu chiar fericită pentru noi. Dar mă bucur că au făcut un joc bun, au făcut ce le-am spus, să joace dintr-o atingere. Sunt fericit pentru cele 3 puncte, sper să ne îndeplinim obiectivul.

Markovic este un jucător cu calități, care se antrenează, dar mai are mult de muncă. Nistor nu trebuie să schimbe nimic. Eu sunt fericit că și-a reînnoit contractul, pentru mine este un jucător important.

După ce vom termina play-off-ul atunci vom discuta. Trebuie să câștigăm meciurile cu echipele din față, cu care nu am făcut foarte multe puncte. Concentrarea e maximă. Ne dorim să câștigăm toate meciurile și să facem o figură frumoasă“, a declarat Laurențiu Reghecampf după CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3.

Reghecampf a vorbit și despre războiul din Ucraina. Pe echipamentul de joc al Universității Craiova au fost trecute numele orașelor bombardate de ruși. Bogdan Vătăjelu a izbucnit în plâns când a fosst întrebat despre ucraineni.

Reclamă
Reclamă

Este o situație foarte dificilă. Noi suntem fericiți că stăm undeva la televizor și urmărim niște evenimente la care nu se gândea nimeni. Suntem solidari, încercăm să ajutăm cum putem. Sincer este o situație pe care eu n-am mai întâlnit-o până acum“, a spus antrenorul Universității Craiova.

Jovan Markovic a făcut show și a reușit o dublă de senzație, în minutele 25 și 34. Rezultatul final a fost stabilit de Ștefan Baiaram, din pasa decisivă a lui Cîmpanu.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a ajuns la cinci victorii consecutive și ocupă locul 3 în Liga 1, cu 51 de puncte. De partea cealaltă, CS Mioveni este pe locul 13, cu 29 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:08
EXCLUSIVReacţia lui Marius Niculae după ce Dennis Man a reuşit o “dublă” pentru PSV: “Poate să dea tonul cu Bosnia”
17:03
Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali: „Nu-l putem judeca pentru un joc. E un jucător excepțional”
16:36
FC Argeș – Dinamo LIVE TEXT (20:30). „Câinii” țintesc victoria în duelul încins de la Mioveni. Echipele probabile
16:31
LeBron James apare în dosarul care a zguduit NBA! Cum a fost starul lui Lakers folosit de un prieten
16:26
Gigi Becali l-a distrus iar pe Adrian Şut: “A ajuns star, nici nu conta. Am vrut să-l schimb în minutul 10”
16:15
Cristi Chivu, discurs dur înaintea derby-ului Napoli – Inter: „Trebuie să mă justific? Așa mi s-a părut normal”
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 6 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB
Citește și