Cum a transmis Dan Petrescu indicaţiile în timpul derby-ului Universitatea Craiova – CFR Cluj. Imaginea surprinsă pe banca ardelenilor

Antena Sport Publicat: 10 aprilie 2022, 21:47

Comentarii
Cum a transmis Dan Petrescu indicaţiile în timpul derby-ului Universitatea Craiova – CFR Cluj. Imaginea surprinsă pe banca ardelenilor

Captură Digi Sport

Dan Petrescu nu a putut sta pe bancă la derby-ul dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj din cauza faptului că a primit în acest sezon 4 cartonaşe galbene. Antrenorul campioanei a ţinut legătura non-stop cu oamenii din staff.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prima repriză, Cristi Moldovan, antrenorul cu portarii la CFR Cluj şi cel care a stat pe bancă la derby-ul din sezonul regular cu FCSB, câştigat de campioană cu 4-1, a primit indicaţii pe un telefon de la Petrescu. Antrenorul cu portarii de la CFR Cluj a citit cu atenţie mesajul primit de la Petrescu.

Dan Petrescu a făcut show total la conferinţă, după ce a fost suspendat: „Nici în Tanganyika nu există regula asta!”

Petrescu nu va sta pe bancă la derby-ul Universitatea Craiova – CFR Cluj, din play-off-ul Ligii 1. Antrenorul campioanei a răbufnit după suspendarea primită din partea LPF. „Bursucul” a vorbit şi despre viitoarea adversară, pe care a lăudat-o la scenă deschisă.

„E mult mai uşor să fii pe bancă şi să vorbeşti, dar nu mai înţelege nimeni regulamentul ăsta din România. Dacă voi îl înţelegeţi… Ni s-au luat goluri, ni s-au luat puncte, galbene la jucători. Galbene la antrenori nu s-au luat… Doamne fereşte! Nu mai înţeleg nimic.

Spuneţi-mi şi mie cum e posibil la fotbalişti să se şteargă, iar la antrenori nu. Păi ne-aţi luat şi puncte şi goluri, băi băieţi! Măcar lăsați-ne şi pe noi să stăm pe bancă. Astea sunt reguli care nici în Tanganyika nu există. Nici în Tanzania nu există. Dacă îmi găsiți regula asta în Tanzania, zic ‘Mă scuzaţi, am greşit!’. Dar nu există.”, a declarat antrenorul campioanei la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Cristi Moldovan s-a consultat cu Petrescu şi la derby-ul cu FCSB

Cristi Moldovan a fost cel care a stat pe banca ardelenilor şi la derby-ul cu FCSB, din sezonul regular, câştigat de CFR Cluj cu scorul de 4-1. Petrescu nu apucase să semneze contractul şi, oficial, nu a putut antrena echipa atunci. Neoficial, Petrescu a fost cel care a pregătit atunci derby-ul.

La finalul meciului, Cristi Moldovan, antrenorul care a dat indicaţii la derby, a dezvăluit că s-a consultat cu actualul campion al campioanei. „M-am consultat cu Petrescu, m-am consultat cu altă lume, cu prieteni, ne-am ajutat cu toți cei care au putut să ne dea un sfat. Sunt multe echipe mai bune, dar în România nu cred că este cineva care să ne bată, avem un moment bun. Toți care am fost aici, puțini, ne-am ajutat între noi. Da, sincer, m-aș fi mulțumit și cu un egal. CFR a fost bună, băieții extraordinari, ați văzut cum au luptat. Jos pălăria în fața lor!”, a declarat Cristi Moldovan la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:39

Noul stadion al lui Dinamo îi va purta numele lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Cătălin Predoiu

12:15

Ultima mare dorinţă avută de Mircea Lucescu, înainte să moară. Ce i-a cerut doctorului, de pe patul de spital

12:00

Cum se simte Cornel Dinu, după ce a fost internat la Spitalul Universitar: “Din cauza lor am ajuns acolo”

11:20

VIDEO & FOTORămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner, depus la Arena Naţională! Anghel şi Edi Iordănescu au sosit şi ei

11:18

Daniel Pancu a îngenuncheat lângă sicriul lui Mircea Lucescu: “A fost binecuvântarea mea să-l am antrenor”

10:26

“Am plâns în hohote, fără ruşine”. Prietenul lui Mircea Lucescu nu-şi revine, după decesul lui “Il Luce”

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 3 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 4 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 5 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem” 6 Ce a spus Rinat Ahmetov, după moartea lui Mircea Lucescu. Cel mai bogat om din Ucraina, aşteptat la Bucureşti
Citește și