Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 19.09.2021, 19:21
Actualizat: 19.09.2021, 20:20

Accidentarea suferită de Denis Alibec este gravă, atacantul de 30 de ani fiind indisponibil o lungă perioadă de timp. Dan Petrescu a oferit noi informaţii despre situaţia acestuia.

Denis Alibec

Denis Alibec a revenit pe teren

Mediafax Foto / Dan Horia Tautan via Hepta

Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec

Dan Petrescu a explicat că mai are de aşteptat până când Denis Alibec se va reface. Atacantul va rata „dubla” cu Universitatea Craiova, din Liga 1 şi Cupa România, dar şi disputa din deplasare cu UTA. Acesta poate reveni pe teren în UEFA Conference League, când ardelenii o înfruntă pe Randers.

„Debeljuh și Costache sunt variantele pe care le mai avem în atac, suferim aici. Alibec se antrenează individual, iar vineri va face o ‘poză’ la picior. Dacă poza iese bine, e posibil să-l avem la dispoziție pentru meciul cu Randers.

Dar vă dați seama că a stat foarte mult, nu cred că va putea intra direct. Până la pauza competițională vom suferi, sunt multe meciuri și nouă ne lipsesc mulți jucători. Trebuie să strângem rândurile”, a spus Dan Petrescu, în cadrul unei conferinţe de presă.

Alibec va rata „dubla” cu Universitatea Craiova, din Liga 1 şi Cupa România, dar şi disputa din deplasare cu UTA.

Ce a putut să posteze Denis Alibec în timp ce CFR Cluj se chinuia cu FC Botoşani

În loc să se recupereze, atacantul a ieşit să se distreze. Vârful campioanei a postat o fotografie de la Untold, festivalul de muzică care a avut loc la Cluj.

Momentul în care Alibec a postat fotografia a fost chiar în timp ce echipa sa se chinuia cu FC Botoşani în Moldova.

Fanii au răbufnit după ce au văzut fotografia: „Te zic la Dan Petrescu bă”, „Cică accidentat”, „Alo alo…. 0-0 la pauză la Botoșani…..”, „CFR Cluj joaca la Botoșani, și Alibec e la Untold în același timp. Asta înseamnă să fii mafiot”, l-au „taxat” fanii în secţiunea de comentarii.

Două goluri a înscris Denis Alibec în cele cinci meciuri din Liga 1 jucate în tricoul lui CFR Cluj.

Dan Petrescu
Fotbal intern • 8:18
„Cam asta e faţa echipei”. Avertisment pentru Dan Petrescu după o nouă înfrângere a CFR-ului: „Ar trebui judecat la finalul sezonului”
Dan Petrescu, în timpul unei conferințe de presă
Fotbal intern • 0:41
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1 | Dan Petrescu, declarație uluitoare. „Meritam victoria!” „Bursucul” a dat vina pe arbitraj. „Am avut un penalty!”
Dan Petrescu este antrenorul celor de la FCSB
Fotbal intern • 0:32
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1 | Momente de panică. Dan Petrescu nu și-a mai simțit mâna în timpul meciului: “Era amorțită total! Bine că a fost doctorul acolo!“ Ce a spus despre plecarea de la campioană

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni 15:09 „Şi-a ameninţat propriii jucători cu suporterii”. Acuzaţii extrem de grave la adresa lui Mircea Rednic. Scandal imens la Dinamo 14:31 Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei