Dezvăluiri despre situaţia lui Cristi Manea! Victor Angelescu, răspuns pentru jucătorul care vrea să plece

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 august 2025, 8:13

Comentarii
Dezvăluiri despre situaţia lui Cristi Manea! Victor Angelescu, răspuns pentru jucătorul care vrea să plece

Dan Şucu şi Victor Angelescu în loja Rapidului / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Situaţie tensionată la Rapid. După victoria contra celor de la FC Botoşani, scor 2-1, Cristi Manea s-a revoltat. A spus că vrea să plece din Giuleşti din cauza faptului că nu mai este titular. Acum, a venit rândul conducerii celor de la Rapid să răspundă. Acţionarul minoritar al giuleştenilor, Victor Angelescu i-a dat un mesaj ferm lui Manea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Victor Angelescu, acționarul minoritar de la Rapid, a reacționat după declarațiile lui Cristi Manea, de la finalul partidei contra celor de la Botoșani 2-1.

Victor Angelescu spune că Manea nu are nicio ofertă

La finalul meciului, Cristi Manea şi-a manifestat nemulțumirea cu privire la statutul de rezervă și că ar vrea să schimbe echipa. În schimb, Angelescu i-a dat un mesaj clar. Spune că titularii sunt decişi de antrenorul Costel Gâlcă. De asemenea, Angelescu a declarat că momentan nu se află în discuții cu vreun club, pentru transferul lui Cristi Manea, conform digisport.ro.

„Nu pot să-i răspund eu. Joacă titular dacă alege Costel. Eu sunt mulțumit de cum a intrat ieri. Într-adevăr e un jucător de națională, dar sunt deciziile lui Costel. Toți jucătorii de la Rapid au pretenții. Nu suntem în niciun fel de negociere. Dacă va fi o ofertă bună o vom analiza. Mai are contract în jur de doi ani. Nu o să ținem la Rapid niciun jucător cu forța.

E o concurență până la urmă, e normal să-și dorească toți să joace mai mult, trebuie să tragă tare fiecare. Costel comunică foarte bine cu toți jucătorii. Cu Manea este o chestie normală, vrea să joace mai mult, trebuie să dovedească.

Reclamă
Reclamă

Sunt zero probleme cu jucătorii, până acum este antrenorul care discută cel mai bine cu jucătorii. Sunt convins că Mauro a vorbit cu Cristi. Repet, a spus lucrurile așa cum le crede. Mi se pare ceva normal, înseamnă că își dorește să joace”, a spus Victor Angelescu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:47

Andrei Borza, prezentat oficial la noua echipă. Contract până în 2030, după plecarea de la Rapid

20:40

Accident mortal la Camp Nou! Un muncitor a decedat în timpul renovărilor stadionului

20:37

„Nu a fost momentul potrivit”. Primele explicaţii din partea FCSB-ului, după imaginile cu Daniel Bîrligea

20:29

UTA – Oțelul Galați 2-2. Remiză cu scandal la Arad! Alomerovic, eliminat după fluierul final

20:05

FC Argeș – Petrolul (LIVE SCORE, 21:30). Piteștenii caută primele puncte din noul sezon. Echipele de start

19:58

Andrei Rațiu poate prinde transferul carierei! Doi giganți din Premier League, interesați de român

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 4 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Fosta lideră mondială în tenis, rămasă fără 60.000.000 de dolari din cauza iubitului: „M-am îndrăgostit orbește”
Citește și