Dinamo, somată să plătească: “Ultima oară a câştigat 100.000 de euro”. Avertisment asupra lui Dario Bonetti: “A stors echipa de bani”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 18 septembrie 2021, 13:47

Comentarii
Dinamo, somată să plătească: Ultima oară a câştigat 100.000 de euro. Avertisment asupra lui Dario Bonetti: A stors echipa de bani

Mediafax Foto / George Filip via Hepta

Florin Prunea nu are încredere deloc în italianul Dario Bonetti. Îndepărtat de la Dinamo, italianul nici nu se gândeşte să îşi reziliaze contractul cu echipa din Ştefan cel Mare până când nu îşi primeşte restanţele financiare. Fost portar şi conducător la Dinamo, Florin Prunea îi avertizează pe oficialii dinamovişti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo, somată să îl plătească pe Dario Bonetti

Florin Prunea, fostul președinte de la Dinamo, îi atenționează pe „câini”. Ultimul proces cu Dario Bonetti i-a costat scump pe roş-albi. Procesul a durat doi ani, iar antrenorul a recuperat o sumă foarte mare, 100.000 de euro.

Fostul portar din Generația de Aur se afla atunci în conducerea dinamovistă și speră ca formația din „Ștefan cel Mare” să nu trăiască un deja-vu, acum, când situația financiară este foarte dificilă. „Eram eu la Dinamo, ultima dată a durat procesul cu el doi ani și a câștigat. Vreo 100.000 de euro, dă-i banii! Este clar, regulamentul este clar. Este un om care a stors echipa asta, eu le-am spus”, a declarat Florin Prunea, conform digisport.ro.

Dario Bonetti a fost îndepărtat în această săptămână de la Dinamo, dar contractul său nu a fost reziliat. Antrenorul așteaptă să-și primească restanțele salariale, aproximativ 12.000 de euro. Dacă nu îşi va primi banii la timp, italianul va apela iar la instanţe.

Între timp, suporterii împreună cu Iuliu Mureșan l-au desemnat pe Sorin Colgeac să pregătească echipa. Oficialii din Ştefan cel Mare negociază cu Mircea Rednic preluarea formației, dar nu-l pot angaja pe acesta până când nu se vor încheia conturile cu Dario Bonetti. Discuții sunt complicate pe ultima sută de metri. Tehnicianul de 50 de ani solicită ca Ionel Dănciulescu să revină în club pe postul de director sportiv.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:45

Costel Gâlcă e pe picior de plecare de la Rapid! Dan Şucu va încerca să aducă un antrenor român uriaş!

18:23

Daniel Bîrligea, operație de aproape două ore. Cu ce problemă s-a confruntat atacantul FCSB-ului și când poate reveni pe teren

18:09

Veste importantă pentru Cristi Chivu la Inter. Ce decizie a luat Hakan Calhanoglu în privința viitorului lui

17:55

Ce se întâmplă cu Declan Rice, înaintea returului dintre Arsenal și Sporting. Anunțul lui Mikel Arteta

17:43

LIVE VIDEOTractor – Shabab Al-Ahli e ACUM în AntenaPLAY! Al Ittihad – Al Wahda (21:00). Spectacol în Liga Campionilor Asiei

17:29

Probleme pentru Rapid, după remiza cu FC Argeș. Titularul care s-a accidentat: „Va face investigații medicale”

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 6 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs
Citește și