Dinamo vrea să fie „Manchester City de România” în returul barajului cu Universitatea Cluj. „Câinii” au fost umiliţi în tur, scor 0-2, iar ultraşii din PCH vor ca favoriţii lor să urmeze exemplul echipei lui Pep Guardiola, care a revenit de la 0-2 cu Aston Villa şi a câştigat titlul în Premier League.
Echipa lui Pep Guardiola a încasat două goluri de la Aston Villa şi risca să piardă titlul. Au urmat cinci minute de glorie pentru campioana din Anglia, cu golurile lui Gundogan și Rodri. Ultraşii din PCH vor ca elevii lui Dusan Uhrin să procedeze la fel la barajul de săptămâna viitoare.
Dinamo vrea să fie „Manchester City de România”
„S-A ÎNTÂMPLAT ACUM
La case mai mari. E adevărat că Dinamo nu e Manchester City, dar nici U Cluj nu e Aston Villa. City a jucat cu trofeul de campioană pe masă. Era la mâna ei. Avea nevoie de victorie ca să nu depindă de se întâmplă la vecinii din Liverpool.
Doar că în minutul 76, Aston Villa o conducea pe City cu 2-0. Atunci s-a produs miracolul, lucru posibil cu un stadion plin și încurajări din tribune. ÎN 5 MINUTE, CITY A ÎNSCRIS DE 3 ORI și a devenit campioană. Degeaba a câștigat și Liverpool (3-1 cu Wolverhampton).
Duminică nu vom avea doar UN SFERT DE ORĂ pentru a întoarce acel 2-0 de la Cluj. Vom avea 90 de minute.
Și chiar dacă vor deschide ei scorul, tot trebuie să credem că Dinamo poate înscrie de 3 ori acasă, în Groapă, CU STADIONUL PLIN și cu atmosferă de meci pe viață și pe moarte”, a scris Peluza Cătălin Hîldan, pe Facebook.
Decizia ultrașilor lui Dinamo, înaintea returului de la barajul cu U Cluj! Ce le vor face jucătorilor
Decizia ultrașilor lui Dinamo, înaintea returului de la barajul cu U Cluj. Fanii din PCH le vor face o vizită jucătorilor, luni dimineață, în cantonamentul de la Săftica, potrivit gsp.ro. De această dată, discuția va fi una constructivă.
