Închide meniul
UPDATE

Dusan Uhrin a plecat din România. Prima reacţie a celor de la Dinamo: “Așa am vorbit cu el și așa a rămas”

Dragoș Vasile Publicat: 2 iulie 2021, 11:30 / Actualizat: 2 iulie 2021, 13:08

Comentarii
Dusan Uhrin a plecat din România. Prima reacţie a celor de la Dinamo: Așa am vorbit cu el și așa a rămas

Hepta

Update: Constantin Eftimescu a dat asigurări că Dusan Uhrin va reveni la echipă. “Se va întoarce luni la Dinamo. Și-a luat câteva zile libere. Așa am vorbit cu el și așa a rămas, a spus oficialul dinamovist pentru Fanatik.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima perioadă, Dusan Uhrin şi jucătorii lui Dinamo au protestat din cauza situaţiei dificile de la Dinamo. Jucătorii au restanţe salariale de luni bune.

Dusan Uhrin s-a săturat de haosul de la Dinamo şi a plecat din România

După intrarea în insolvenţă a clubului, lucrurile nu s-au lămurit nici până la ora aceasta. Astfel, sătul de promisiuni, antrenorul ceh a pus piciorul în prag. Acesta a plecat din România, scrie ProSport.

Promisiunile nerespectate şi discuțiile în contradictoriu din ședința cu fanii din DDB sunt motivele principale pentru care antrenorul a luat aceasta decizie, mai scrie sursa citată.

Dusan Uhrin
Dusan Uhrin

Dusan Uhrin, ultimele detalii despre haosul de la Dinamo: „Băieţii nu vor să joace! Situaţia e ciudată!”

Înainte să plece, Dusan Uhrin a vorbit despre haosul de la Dinamo. Antrenorul anunţa de atunci că nu ştie dacă va mai rămâne la echipă.

Reclamă
Reclamă

Jucătorii s-au săturat să aştepte plata salariilor restante şi au intrat în grevă. Dusan Uhrin a explicat că jucătorii săi s-au săturat de incertitudinea de la club.

„Nu ştiu nimic despre situaţia de la Dinamo. Până acum nu am aflat nimic. Ei se antrenează, dar nu vor să joace meciul pe care l-am aranjat. Nici mâine, nici sâmbătă. Nu vor să o facă pentru că nu cunosc situaţia. Ei vin la antrenamente dacă îi chem.

Chiar nu ştiu, situaţia e ciudată. Nu ştiu ce se va întâmpla nici cu ei, nici cu mine. Sincer, nu am idee dacă voi continua!”, a declarat Dusan Uhrin, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:49
Ce jucător transferă FCSB! Întrebarea care l-a lăsat mască pe Mihai Stoica! Luni face vizita medicală
10:42
VIDEOOklahoma City Thunder, eşec în deplasare cu Miami Heat. Bam Adebayo, jucătorul meciului
10:29
Victoriile Faimoșilor au continuat aseară, într-o ediție Survivor, lider de audiență
10:15
Cristi Chivu, gata de duelul “de foc” din Champions League, după o nouă victorie a lui Inter în Serie A: “Ştim ce valoare avem”
9:48
Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună”
9:13
“A produs foarte puţin”. Discurs ferm după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus, în primul meci din 2026
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 4 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări 5 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 6 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun”
Citește și