Dusan Uhrin, nervos după Dinamo – Zimbru Chişinău 2-0: „N-a fost fotbal! Am repetat greșelile din campionat!” Ce a spus despre cazul Dario Bonetti

De Dragoș Vasile
Publicat: 26.03.2022, 17:19

Dusan Uhrin, la un antrenament al lui Dinamo

Dusan Uhrin vrea să o scape pe Dinamo de la retrogradare

Hepta

Dusan Uhrin a fost un car de nervi după Dinamo – Zimbru Chişinău 2-0. Antrenorul s-a enervat după ce Mihai Eşanu a fost eliminat, iar Gabriel Torje şi-a lovit un adversar cu capul. Acesta a vorbit şi despre cazul lui Dario Bonetti, care a câştigat procesul în care a cerut restanţele financiare şi repunerea sa în drepturi.

Dusan Uhrin s-a enervat după ce „câinii” au comis mai multe greşeli şi au jucat în a doua repriză în inferioritate numerică. Dinamo a câştigat cu 2-0 amicalul cu Zimbru Chişinău, după ce Christian Irobiso a înscris primul gol pentru noua sa echipă, iar Gabriel de Moura a închis tabela cu un șut superb.

Dusan Uhrin, nervos după Dinamo – Zimbru Chişinău 2-0

„A fost o victorie bună, dar m-am concentrat asupra jocului. Prima repriză a fost bună, am jucat compact, ne-am creat multe ocazii, chiar dacă am înscris o singură dată. A venit acea greșeală a lui Eșanu, practic am repetat greșelile din campionat. Repriza a doua n-a fost fotbal pentru mine, pentru că am jucat în inferioritate numerică și am făcut multe schimbări.

Nu cred că a fost un meci agresiv, chiar dacă au fost multe faulturi. Nu știu care e situația lui Torje, are o mică accidentare. Trebuie să pregătim meci cu meci, nu ne gândim acum la baraj. Echipa trebuie să arate bine înainte de baraj. Nu vreau să vorbesc despre situația lui Dario Bonetti”, a declarat Dusan Uhrin, citat de digisport.ro.

Dinamo – Zimbru Chişinău 2-0. Victorie de moral pentru „câinii” lui Dusan Uhrin

Dinamo – Zimbru Chişinău 2-0. „Câinii” au obţinut o victorie de moral înaintea duelurilor de foc din play-out. Echipa lui Dusan Uhrin s-a impus graţie reuşitelor lui Christian Irobiso, în minutul 38, şi Gabriel De Moura, în minutul 67. În minutul 41, Mihai Eșanu a fost eliminat.

Gruparea din Ştefan cel Mare s-a pregătit în pauza internaţională pentru meciurile tari din play-out, unde echipa lui Dusan Uhrin tremură pentru evitarea retrogradării. Christian Irobiso a înscris primul gol pentru noua sa echipă, iar Gabriel de Moura a închis tabela cu un șut superb. Mihai Eșanu a fost eliminat la finalul primei reprize, după o ieșire hazardată în afara careului.

Cele două echipe au fost alături de Ucraina. Jucătorii au intrat pe teren cu mesajul de susţinere: „Libertate şi pace în Ucraina”.

„Echipa noastră câştigă partida amicală cu Zimbru Chişinău, scor 2-0 (1-0) pe stadionul din Ştefan cel Mare, prin golurile marcate de Irobiso (38) şi Moura (67). Ambele echipe au intrat pe teren cu mesajul LIBERTATE şi PACE în UCRAINA”, a anunţat Dinamo.

22:36 Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 22:04 Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile” 21:48 Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului 21:29 Primele reacţii ale lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă după ce au obţinut promovarea în Serie A! 21:04 Dennis Man şi Valentin Mihăilă au promovat în Serie A! Performanţă uriaşă pentru jucătorii naţionalei, alături de Parma! 21:00 VIDEOLecco – Sampdoria a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Andrea Pirlo a făcut un pas important în lupta pentru baraj 20:51 Video„Selecţionerul nostru e un clovn!” Scandal uriaş la naţionala Ungariei, după înfrângerea istorică cu România 20:32 FotoAverea lui Ionuţ Negoiţă a „explodat”! Ce loc ocupă acum omul de afaceri în topul celor mai bogaţi români! 20:11 Carlos Alcaraz a fost eliminat în sferturile de la Madrid! Seria incredibilă a spaniolului, încheiată de Andrey Rublev Vezi toate știrile