Închide meniul

Edi Iordănescu, discuţii cruciale cu Gigi Becali! “Erau doi jucători la care voia să renunţe”. De ce nu l-a putut salva pe Alexandru Creţu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 5 septembrie 2021, 8:30

Comentarii
Edi Iordănescu, discuţii cruciale cu Gigi Becali! Erau doi jucători la care voia să renunţe. De ce nu l-a putut salva pe Alexandru Creţu

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Edi Iordănescu şi-a impus punctul de vedere în faţa lui Gigi Becali. Iordănescu Jr. a salvat doi jucători pe care Gigi Becali voia să îi îndepărteze de la echipă. Deşi nu a vrut să spună despre cine a fost vorba, Edi iordănescu a oferit amănunte din interior.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu, dezvăluiri despre discuţiile cu Gigi Becali

Edi Iordănescu a făcut dezvăluiri din cadrul discuţiilor cu Gigi Becali, dar a şi pus presiune pe jucătorii pe care i-a salvat de rezilierea contractelor. Trebuie să dea totul pe teren de acum încolo pentru a-şi merita locul în echipă. “Mai erau vreo două nume pronunțate, jucători luați în calcul pentru renunțarea la ei.

I-am întors, sunt acum la noi, sper să confirme încrederea pe care eu le-am acordat-o. Sunt jucători care pot ajuta echipa în continuare”, a spus Edi Iordănescu, conform digisport.ro.

Amănunte despre plecarea lui Alexandru Creţu de la FCSB

Totuşi, Edi Iordănescu nu a avut parte doar de reuşite în relaţia cu Gigi Becali. Deşi şi-ar fi dorit să-l păstreze la FCSB şi pe Alexandru Creţu, acesta a plecat de la vicecampioană. Antrenorul a făcut publice amănuntele despărţirii.

„Cred că prea multe nu mai putem comenta. A fost o situație pe care eu am găsit-o. Nu am putut să rezolv situația, sunt lucruri pe care mi-e greu să le comentez public. Mocnea un conflict, depășise sfera fotbalistică”, a mai spus antrenorul celor de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

Întăriri pentru Edi Iordănescu

Antrenorul roş-albaştrilor a cerut, de urgenţă, minim doi jucători la echipă după plecarea lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray şi accidentările lui Florinel Coman sau Florin Tănase. Până acum, vicecampioana i-a adus pe Claudiu Keşeru şi Valentin Gheorghe.

„Trebuie să punem în loc, avem nevoie de jucători care să aducă valoare imediată. Am luat un grup de jucători foarte tineri, îmi asum tot. Sunt încrezător, dar pentru asta trebuie să luăm nişte decizii care se recomandă. Am mai avea nevoie de măcar doi jucători, cu doi am fi acoperiţi”, a spus Iordănescu Junior, conform sursei citate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:31
Dennis Man, pasă de gol la PSV. O nouă evoluţie de senzaţie
21:28
Sporting – Alverca, 22:15, LIVE VIDEO. Campioana vrea să urce pe primul loc. Programul etapei din Liga Portugal
21:15
Mihai Stoica i-a cerut lui Gigi Becali o schimbare radicală la FCSB: “Nu-ţi permiţi”
21:09
Daniel Pancu, în tribună la Dinamo – CFR Cluj! Iuliu Mureșan nu a venit la stadion
21:05
LIVE TEXTDinamo – CFR Cluj 0-0. Ocazii uriaşe de ambele părţi!
20:54
VideoJurnal Antena Sport | David Popovici, sursă de inspiraţie şi pentru pasionaţii de artă
1 EXCLUSIVLarisa Iordache intervine în scandalul uriaş din gimnastică: “Să îşi vadă fiecare de treaba ei!” 2 Omul meciului Inter – Fiorentina 3-0, cucerit de Cristi Chivu: “Mulţumită lui”. A numit calităţile românului 3 Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…” 4 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 5 Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB 6 Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
Citește și