UPDATE

Lovitură de proporţii! Aşteptat de Sepsi la antrenamente, Constantin Budescu ar fi semnat cu FC Voluntari

Gabriel Zamfirescu Publicat: 18 ianuarie 2022, 16:35

Comentarii
Lovitură de proporţii! Aşteptat de Sepsi la antrenamente, Constantin Budescu ar fi semnat cu FC Voluntari

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Update 16.36: Răsturnare uluitoare de situație! Constantin Budescu ar fi semnat cu FC Voluntari un contract valabil până în vară. Budescu era aştepta de patronul celor de la Sepsi la antrenamente, fiind convins că Budescu va semna cu echipa sa. Conform digisport.ro, Budescu ar fi fost deturnat de Voluntari, echipă cu care ar fi şi semnat. Contractul e valabil până la vară şi nu are opţiune de prelungire pe încă un an. La echipa lui Ciobotariu. Budescu ar avea un salariu de 12.000 de euro pe lună.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu şi-a găsit repede echipă după ce Gigi Becali l-a îndepărtat de la FCSB. Fotbalistul urmează să semneze un contract cu Sepsi pe 6 luni, până la finalul acestui sezon. Dacă evoluţiile sale vor da satisfacţie, îşi va prelungi contractul cu echipa covăsneană.

Constantin Budescu a acceptat oferta lui Sepsi şi semnează

Constantin Budescu nu a rezistat prea mult la FCSB. A ajuns în septembrie, iar Gigi Becali s-a dispersat de el la finalul anului. Acum, speră să ajungă în play-off cu cei de la Sepsi. „Îl așteptăm cu brațele deschise. E pe drum, a acceptat oferta noastră. Îi oferim 10.000 de euro lunar până în vară. Dacă va juca bine, rămâne la noi și din vară. E un fotbalist bun”, a declarat Laszlo Dioszegi, conform Radio Sport Total FM.

Fotbalistul care a mai fost ofertat de Hermanstadt şi Petrolul a ales să meargă la Sepsi pentru a se bate la un loc de play-off. Dacă ajunge în primele 6, Sepsi îi va prelungi contractul pentru încă un sezon. În cariera sa, mijlocaşul a mai jucat pentru Petrolul Ploieşti, Astra Giurgiu, DL Yifang, Al Shabab și Damac FC. „Am vorbit cu Budescu: «spune-mi ce bani vrei, ca să încheiem». O să vorbesc și cu Keșeru. Salariile mari se termină cu ele și vom juca cu jucătorii care rămân. Eu așa ceva nu mai fac, nu sunt idiot. Dacă te domină Sepsi, mai ai pretenții la fotbal? Nu mai poți! Atunci îmi văd de treaba mea, stau acasă. Nu ai cum să te bați în Europa dacă te bate Sepsi.

Nu am ceva cu Budescu de aseară. I-am zis că nu ne certăm. Nu îmi convine, e un salariu mare și nu are rost. De jucat nu va mai juca la noi. Vreau să restrâng. Am luat banii pe Man, iau banii pe Moruțan, mai pot trăi încă doi ani, și în 2023. La revedere, bani de la mine din buzunar nu mai dau! Tot ce e de vânzare, pac, vând imediat!”, declara Gigi Becali la finele anului trecut.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45

LIVE VIDEODanemarca – Slovacia 1-5. Canada – Norvegia 6-5, după prelungiri! Spectacol total la Mondialul de hochei

23:45

Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”

23:23

VIDEOCristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul

23:13

Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!

22:57

NEWS ALERTCristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani

22:51

Gigi Becali l-a sunat pe Mirel Rădoi: “Înainte de Baciu”! Dezvăluirea patronului FCSB-ului

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și