“Eu l-am bătut la cap!” Mihai Stoica a dezvăluit secretul golurilor fabuloase marcate de Octavian Popescu: “Asta e o problemă a fotbalului mondial!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 8 martie 2022, 17:30

Comentarii
Eu l-am bătut la cap! Mihai Stoica a dezvăluit secretul golurilor fabuloase marcate de Octavian Popescu: Asta e o problemă a fotbalului mondial!

Hepta

Golul din partida cu FC Voluntari nu a fost singurul marcat de Octavian Popescu cu un şut de la distanţă. “Perla” de 100 de milioane de euro de la FCSB a reuşit să dea un gol fabulos în derby-ul cu CFR Cluj. De asemenea, Tavi Popescu a marcat cu un şut de la distanţă şi în victoria cu Dinamo, scor 3-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a dezvăluit secretul golurilor fabuloase marcate de Octavian Popescu

Da, au fost discuţii când nu trăgea la portă. Eu l-am bătut la cap să dea la poartă. E o chestie naturală, de instict. Problema şutului de la distanţă e o problemă a fotbalului mondial, că sunt puţini care aleg să tragă de la distanţă.

Octavian, în 2022, marchează trei goluri din afara careului. Octavian a jucat meciul ăsta într-o poziţie de atacant lateral stânga. Face diferenţa în orice zonă a terenului acţionează.

Ce să crească fizic? Forţă are. Are explozie. Nu se poate duce să se bată cu adversarii, că nu e mijlocaş defensiv, nu e apărător. Forţa e de diferite feluri”, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.

Singura discuție pe care Gigi Becali a avut-o cu Octavian Popescu

Octavian Popescu e noul star de la FCSB. Jucătorul de 19 ani ar putea fi următorul jucător pe care Gigi Becali îl vinde pe bani mulți în străinătate. Până acum, latifundiarul din Pipera a avut o singură discuție față în față cu Tavi.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali i-a ținut un adevărat discurs lui Octavian Popescu în momentul când l-a adus pe puștiul de 19 ani la FCSB. Vorbele patronului roș-albaștrilor l-au marcat pe puștiul minune.

„Eu cu domnul Gigi Becali am avut o singură discuție față în față. Atunci când am venit și am semnat cu Steaua. Mi-a zis atunci ceva ce țin minte tot timpul: să stau doar cu mingea lângă mine! În rest, aud și eu declarațiile pe care le face despre echipă, despre mine. Milioane, milioane…”, a spus Octavian Popescu, potrivit fanatik.ro.

Tavi Popescu a recunoscut că se gândește la prețul cu care Gigi Becali o să-l vândă într-o bună zi în străinătate. Puștiul de 19 ani crede că sumele vehiculate de Gigi Becali, de ordinul zecilor de milioane de euro, nu sunt doar vorbe în vânt.

Reclamă

„Cred că arată frumos atâția bani, dar, sincer, nu știu care ar fi prețul meu. Mă gândesc și eu uneori… Iar când văd că Wolverhampton a dat peste 30 de milioane de lire pe un copil de 18 ani, ce să mai zic?”, a mai spus Tavi Popescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:51

VIDEORio Ave – Estrela 2-1! Echipa lui Ianis Stoica, “răpusă” de fostul atacant al Craiovei, dorit şi de Gigi Becali!

21:42

VIDEOCe atacant au pierdut Mihai Rotaru şi Gigi Becali! Jalen Blesa, “dublă” cu echipa românului Ianis Stoica!

21:37

LIVE TEXTFCSB – Metaloglobus 0-0. Debut pentru Mirel Rădoi pe banca roș-albaștrilor. Ocazii mari pentru campioană

21:31

VideoJurnal Antena Sport | Derby încins la Cluj

21:29

VIDEOMinnesota – Oklahoma 103 – 116. Shai Gilgeous-Alexander s-a impus în duelul “stelar” cu Anthony Edwards

21:28

VideoJurnal Antena Sport | Victoria puștiului minune

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 4 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 5 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 6 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
Citește și