Închide meniul

EXCLUSIV | Fundașul central dorit de FCSB! Gigi Becali vrea un internațional de tineret

Antena Sport Publicat: 18 mai 2021, 16:31

Comentarii
EXCLUSIV | Fundașul central dorit de FCSB! Gigi Becali vrea un internațional de tineret

Fotbalistul propus la FCSB

Virgil Ghiță, fundașul central dorit de FCSB, a ratat un transfer în străinătate, în iarna acestui an, iar după ce a revenit la Viitorul a fost lovit de ghinion, suferind o accidentare care l-a făcut să rateze restul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vârstă de 22 de ani, Ghiță este cotat la 1,3 milioane de euro, de către transfermarkt.com, și mai are contract cu Viitorul până în 2024.

Virgil Ghiță, fundașul central dorit de FCSB

O să aduc patru jucători, sigur un fundaș central”, a anunțat Gigi Becali în urmă cu câteva zile. Ghiță este o dorință mai veche a patronului de la FCSB, acesta încercând să-l aducă și în precedentele perioade de transferare.

În iarnă, Ghiță a fost aproape de a ajunge la Ferencvaros, iar Viitorul urma să primească 800.000 de euro. Transferul nu s-a mai realizat, astfel că fundal central a fost nevoit să revină la echipa lui Gică Hagi.

”Am vorbit cu Gică, nu a dat niciun răspuns. Ghiţă e un jucător care mie îmi place, singurul din România pe care l-aş lua, e foarte puternic. Îmi plac fundaşii centrali puternici”, spunea Gigi Becali acum ceva timp.

Reclamă
Reclamă

Virgil Ghiță, dorit de FCSB și anul trecut

Fundașul lui Gică Hagi a fost dorit de FCSB și în vara trecută. Pandemia de COVID-19 l-a făcut pe Becali să renunțe la achiziționarea sa. În acest sezon, Ghiță a jucat în 14 meciuri în acest sezon pentru Viitorul.

Este normal să joci bine când știi că lumea se uită după tine. Este bine pentru mine că sunt dorit, nu neapărat doar de FCSB.

E bine când știi că lumea te observă. Deocamdată sper să-mi fac treaba cât mai bine aici”, a declarat Ghiță în vara anului trecut.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:07
EXCLUSIVIoan Suciu a stat de vorbă cu Denisa Golgotă, după scandalul uriaş din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească”
19:52
Omagiul suprem pentru Diego Maradona! Se va întampla înainte de Cupa Mondială din 2026
19:50
Autogolul lui Stevanovic a adus lacrimi pe “Ion Oblemenco”
19:32
LIVE TEXTSănătatea Cluj – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii întorc rezultatul
19:18
Crescut la PSG, ajuns acum în fotbalul românesc. Atacantul a semnat cu “surpriza” campionatului
19:12
Scandal în Cupa României! Antrenorul de la Metalul Buzău, după 1-2 cu U Cluj: “Îți vine să te miroși, să vezi dacă miroși urât”
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 3 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 4 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 5 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 6 EXCLUSIVRăzboi total în gimnastică, după decizia luată de FRG. Replica dată de Carmencita Constantin: „Tot eu voi fi de vină”
Citește și