EXCLUSIV | Gigi Becali a reacționat după ”avalanșa” de oferte pentru Olimpiu Moruțan

Silviu Corneanu Publicat: 12 mai 2021, 12:36 / Actualizat: 13 iunie 2023, 17:50

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali a reacționat după ”avalanșa” de oferte pentru Olimpiu Moruțan

Profimediaimages

Gigi Becali a reacționat după ”avalanșa” de oferte pentru Olimpiu Moruțan. Cagliari este ultima echipă intrată în cursa pentru Olimpiu Moruțan, care ar mai fi pe lista celor de la Inter Milano, Valencia, Galatasaray Istanbul sau Al Ain. Arabii ar fi și făcut o ofertă de 10 milioane de euro, refuzată însă de Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu mă mai interesează niciun transfer, nu mă mai întrebați de transferuri. Vreau să iau campionatul”, a spus Gigi Becali pentru AS.ro, când a fost întrebat despre interesul altor cluburi pentru Olimpiu Moruțan.

Gigi Becali a reacționat după ”avalanșa” de oferte pentru Olimpiu Moruțan

În urma interesului apărut, Gigi Becali i-a crescut prețul lui Olimpiu Moruțan, de la 15 milioane de euro la 30 de milioane de euro. Cel mai probabil, finanțatorul de la FCSB ar accepta și o sumă în jur de 20 de milioane de euro pentru ”perla” sa.

A existat o ofertă de 10 milioane de euro, dar Gigi Becali a refuzat-o. Probabil este nevoie de 15 milioane de euro pentru a-l convinge. M-au contactat din nou cei de la Al Ain, dar domnul Becali a spus că nici nu se pune problema”, a spus Florin Vulturar.

Moruțan are 22 de ani, fiind cotat la 2.000.000 de către transfermarkt.com 14 pase decisive are mijlocașul de buzunar, în acest sezon, în toate competițiile.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:20

VIDEO & FOTORămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner, depus la Arena Naţională! FCSB şi Dinamo au sosit în acelaşi timp

14:57

VIDEODan Şucu şi jucătorii Rapidului l-au omagiat pe Mircea Lucescu. Imagini emoţionante pe Arena Naţională

14:39

Specialiştii au anunţat care sunt favoritele la câştigarea Ligii Campionilor

14:31

Anghel Iordănescu, copleşit de durere, i-a adus un ultim omagiu lui Mircea Lucescu: “Un titan al fotbalului”

14:06

VIDEO“E regretul vieţii mele”. Marius Şumudică a plâns în hohote lângă sicriul lui Mircea Lucescu

13:57

Anunţul lui “U” Cluj despre Dan Nistor, după ieşirea în decor de la meciu cu Rapid

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 3 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 4 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 5 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem” 6 Ce a spus Rinat Ahmetov, după moartea lui Mircea Lucescu. Cel mai bogat om din Ucraina, aşteptat la Bucureşti
Citește și