EXCLUSIV | Gigi Becali anunță hegemonia FCSB după numirea lui Marius Șumudică: “Nici nu concep să nu iau titlul la anul!”

Antena Sport Publicat: 20 mai 2021, 8:35

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali anunță hegemonia FCSB după numirea lui Marius Șumudică: Nici nu concep să nu iau titlul la anul!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali anunță hegemonia FCSB și este convins că nicio echipă nu va mai sta în cale formației sale. Becali nu va mai lăsa jucătorii să plece, cu excepția lui Florin Tănase. Cinci jucători vrea patronul roș-albaștrilor să aducă la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali anunță hegemonia FCSB

Alexandru Crețu, Florin Ștefan, Eduard Florescu, Virgil Ghiță sau Alin Șeroni sunt jucători care ar putea ajunge la echipa lui Marius Șumudică. Gigi Becali anunță hegemonia FCSB bazându-se pe faptul că Moruțan, Olaru, Coman sau Tavi Popescu vor fi de neoprit.

”O să aduc patru sau cinci jucători cu experiență, pentru a lua titlul. Nici nu concep să nu iau titlul la anul. La anul va fi altceva. Poate e mai bine așa, poate vindeam jucătorii, așa nu-i mai vând. Vom defila în campionat la anul.

Moruțan, Olaru, Tavi Popescu, Coman, vine și el. Cine crezi tu că-i mai poate opri pe ăștia la anul? O să mai iau și un atacant. Cine o să-i mai oprească pe ăștia?”, a anunțat Gigi Becali la AS.ro.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Marius Șumudică este noul antrenor de la FCSB

Gigi Becali a anunțat, la AntenaSport, faptul că Marius Șumudică este noul antrenor de la FCSB. Tehnicianul va semna un contract pe trei ani.

Reclamă
Reclamă

“Da, l-am pus pe Șumudică. Nu mai stă Petrea. I-am dat o zi să se răzgândească, a zis că nu se răzgândește. Șumudică va fi noul antrenor”, a anunțat Becali la AS.ro.

Patronul FCSB a cedat şi a dat din casă. A spus care sunt clauzele din contractul lui Marius Şumudică. Patronul FCSB îi va oferi bonusuri uriaşe lui Marius Şumudică, în funcţie de performanţe.

“Nu știu dacă s-a răzgândit, am bătut palma. I-a dat buletinul lui Argăseală să facă contractul. Acum o oră a mai discutat cu Vali la telefon termenii contractului. Dacă nu vrea, nu mă supăr pe el, asta e. Nu e o moarte de om. Am stabilit, dar nu cred că poate să refuze contractul. I-am propus un contract bun. Ia 500.000 de euro pe grupe de Champions și 100.000 în Europa League.. Dacă intră în Conference League ia 25.000 de euro„, a spus Gigi Becali la Digisport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:24

VideoJurnal Antena Sport | Marea sărbătoare a fotbalului

20:22

Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă

20:21

VideoJurnal Antena Sport | Mexicul respiră fotbal

20:17

Cupa Mondială 2026, în Universul Antena | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

20:15

Loturile complete ale celor 48 de echipe participante la Campionatul Mondial

20:10

„De ce nu?” Didier Deschamps a numit naționala care poate produce surpriza la Campionatul Mondial

1 EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1 2 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 3 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 4 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 5 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 6 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
Citește și