Farul – CFR Cluj 0-2 | “Ne simțim invincibili!” Valentin Costache, în extaz după o nouă victorie. Ce a spus despre lupta la titlu cu FCSB

Alexandru Ivan Publicat: 16 decembrie 2021, 22:52

Comentarii
Farul – CFR Cluj 0-2 | Ne simțim invincibili! Valentin Costache, în extaz după o nouă victorie. Ce a spus despre lupta la titlu cu FCSB

Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Valentin Costache, care a marcat pentru CFR Cluj în meciul cu Farul, a dezvăluit că atmosfera de la clubul din Gruia este excelentă. Costache are moralul atât de ridicat încât chiar îi pare rău că Liga 1 se întrerupe până în 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valentin Costache: “Ne simțim invincibili!”

“Au avut o posesie foarte bună, dar am câștigat. Am și vorbit înainte că o să fie așa. Probabil că avem și foarte multă experiență, toți alergăm în aceeași direcție, pare că totul merge bine.

Înainte am făcut același lucru, a doua oară când am ajuns acolo, asta mi-am propus, să mă fac să dau la poartă și apoi să finalizez. Poate în viitor, nu știu, încerc să mă mențin așa.

Îmi pare rău că se termină campionatul, eu voiam să mai joc. Ne simțim invincibili, dar în play-off e total altceva. Nu vreau să vorbesc despre contracanditate, dar FCSB e clar una dintre ele, celalte fac ce pot. Se va decide totul în ultimele trei-patru etape”, a spus Valentin Costache, după Farul – CFR Cluj 0-2.

Farul – CFR Cluj 0-2

CFR Cluj a tremurat în startul meciului, când Cristi Manea a respins de pe linia porții șutul lui Jefte Betancor. Până la pauză, tot echipa lui Gică Hagi a avut ocaziile mai mari, dar cea care a marcat a fost CFR Cluj, prin Valentin Costache, în minutul 37.

Reclamă
Reclamă

Farul a atact și în repriza a doua, dar în zadar. Otto Hindrich a fost în zi mare și a respins toate șuturile elevilor lui Gică Hagi. Ca dezastrul să fie complet pentru gazde, CFR Cluj a marcat și golul al doilea, în prelungiri, prin Alex Chipciu, după o acțiune individuală a lui Adrian Păun.

După 2-0 cu Farul, CFR Cluj a ajuns la opt succese la rând în Liga 1, toate fără gol încasat. Campioana României e lider detașat, cu 54 de puncte, la opt lungimi în fața rivalei FCSB, ocupanta locului secund. De cealaltă parte, Farul rămâne în afara locurilor de play-off, pe poziția a șaptea.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:41

Uluitor! Trei retrogradări consecutive din Liga 1. Jucătorul “blestemat” de la Hermannstadt

23:38

Cristian Neguț ştie de ce a retrogradat Hermannstadt: “Suntem vinovați toți, de la conducere, până la doamna de la spălătorie”

23:22

Jucătorii lui FC Voluntari au dat buzna peste Florin Pîrvu după promovare și au început să cânte. Ce au scandat

23:16

Jucătorii lui Hermannstadt, făcuţi zob de galerie! “Ne-ați băgat în B, mercenarilor! Să nu mai călcaţi în Sibiu!”

23:14

Florin Pîrvu, declaraţii emoţionante. “Soţia mea de sus mă veghează!” A promovat la doi ani de la decesul ei

23:06

“Aproape că nu mi-a venit să cred”. Anghel Iordănescu, uluit după ce FC Voluntari a revenit în Liga 1

1 E oficial! Andrei Coubiș a semnat pe 3 ani. Pe ce bani s-a făcut mutarea: “S-a emis factura” 2 NEWS ALERTOFICIAL | Bombă în Liga 1. Internaţionalul român fost la FCSB a semnat cu o rivală 3 Salariu de 1.500.000 de dolari pentru Assad Al-Hamlawi. Clubul uriaş care îl transferă! 4 Fundaşul pe care FCSB îl transferă: “Aproape rezolvat”! Anunţ şi despre Kennedy Boateng 5 EXCLUSIVAdi Mutu, aproape de revenirea în Liga 1! E pe lista unui club de play-off 6 FotoCât valorează “Palatul” lui Gigi Becali. Cine îl deţine în acte, de fapt! L-a cedat “în secret”
Citește și