Închide meniul

Farul – CFR Cluj | Dan Petrescu, îngrijorat de duelul cu Gică Hagi. „Va fi cel mai greu meci posibil!”. Antrenorul campioanei s-a revoltat: „Suntem luaţi la mişto!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 decembrie 2021, 13:59

Reclamă
Farul – CFR Cluj | Dan Petrescu, îngrijorat de duelul cu Gică Hagi. „Va fi cel mai greu meci posibil!. Antrenorul campioanei s-a revoltat: „Suntem luaţi la mişto!

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Nemulţumit de programarea meciurilor din această rundă, „Bursucul” a avut o nouă reacţie dură. I-a arătat cu degetul pe conducătorii LPF. „Suntem luaţi la mişto, nu suntem trataţi corect”, a declarat tehnicianul căruia Răzvan Burleanu i-a propus postul de selecţioner.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, criză de nervi înainte de Farul – CFR Cluj

Dan Petrescu a lăudat forma de acasă a constănţenilor. Numai echipa lui şi FCSB au adunat mai multe puncte pe teren propriu în această stagiune.

Au 7 victorii în ultimele 9 meciuri, doar un egal cu UTA şi un meci pierdut când au avut foarte multe cazuri de Covid-19, meciul cu FCSB. Sunt conştient că va fi cel mai greu meci posibil. Au intensitate foarte bună, au tehnică, au pressing, nu se apără niciodată… filosofia lui Gică Hagi, el joacă numai la atac.

De obicei, în ultimele meciuri, noi am fost lăsaţi să avem posesia. Meciul acesta este total diferit. Să vedem dacă putem face faţă la intensitate pentru că, sincer, e foarte greu ca băieţii să mai facă un meci foarte bun. Sunt conştient, toată lumea e foarte obosită şi nu am mai avut o zi liberă de nu ştiu cât timp. Programările au fost împotriva lui CFR Cluj, dar la asta mă aşteptam. Eu nu fac scandal, asta e realitea. Nu suntem trataţi corect!

În două zile şi jumătate, cum să refaci o echipă care are deja 36 de meciuri jucate. Celor de la Piteşti le trebuie o zi în plus. Eu nu mă aştept la nimic de la meciurile astea. Dacă nu batem pe nimeni, nu am ce să le reproşez jucătorilor mei şi nici mie, asta este realitatea! Suntem luaţi la mişto. Dacă ne iau la mişto alţii, trebuie să participăm şi noi„, a declarat Dan Petrescu.

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj a câştigat 17 dintre cele 19 meciuri jucate în această ediţie de campionat. Are 51 de puncte, cu 8 mai mult decât FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:02

Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?”

13:50

VIDEOEliza Samara – Amy Wang se joacă ACUM! Debut la Cupa Mondială 2025

13:42

VIDEOScene emoţionante în Belgia! A apărat primul penalty la profesionişti şi a sărbătorit alături de fanii adverşi

13:25

Ianis Hagi are oferte din Bundesliga! „Salariu de 2 milioane de euro”

13:14

Mihai Rotaru, acuzații grave după derby-ul cu FCSB: „Îi faci să se simtă puternici, că au un alit”

13:10

Programul complet al Marelui Premiu al Arabiei Saudite! Cursa e duminică (20:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și