FC Argeș – FCSB 1-0 | Bogdan Stancu, băgat în depresie de „perlele” lui Gigi Becali. „În niciun caz nu mai au nicio șansă la titlu!” Anunț surprinzător despre noua echipă. „Mi-ar plăcea să-mi închei cariera acolo!”

Publicat: 3.03.2022, 23:57

Bogdan Stancu a fost pe stadion la FC Argeș - FCSB

Hepta

Bogdan Stancu crede că lupta la titlu în Liga 1 s-a încheiat. „Motanul” nu poate să înțeleagă situația în care a ajuns clubul lui Gigi Becali.

FC Argeș – FCSB 1-0 | Bogdan Stancu, băgat în depresie de „perlele” lui Gigi Becali

Stancu, plecat de 11 ani din fotbalul românesc, a dezvăluit că și-ar dori să-și încheie cariera de fotbalist în România.

„Un meci frumos, mi-a părut rău că a pierdut FCSB, dar mă bucur pentru FC Argeș. Ar însemna mult să fie în play-off, au avut fotbaliști mari.

În niciun caz nu mai are nicio șansă. Mi-e greu să comentez situația de acolo, nu știu ce se întâmplă. Eu îmi dădusem cuvântul că o să mai joc acolo încă un an. Mi-ar plăcea să-mi închei cariera în România, de ce nu. M-am și întâlnit cu Edi, un antrenor, îi doresc multă baftă. Știu că nu merg lucrurile așa bine la echipa națională”, a spus Bogdan Stancu, după FC Argeș – FCSB 1-0.

Gigi Becali l-a vrut pe Bogdan Stancu la FCSB vara trecută. Atunci, latifundiarul din Pipera era dispus să-i ofere fostului său atacant un salariu lunar de 30.000 de euro. Eyupspor, formația din liga a doua din Turcia, i-a oferit însă 50.000 de euro lunar, iar Stancu a ales să rămână în Turcia.

Contractul lui Bogdan Stancu cu Eyupspor expiră la vară.

FC Argeș – FCSB 1-0

FC Argeș a deblocat tabela în partida cu FCSB în minutul 16, prin George Ganea. Dar golul încasat de echipa lui Toni Petrea e în totalitate din cauza lu Andrei Vlad. Vlad a primit o minge simplă în interiorul careului și, în mod inexplicabil, s-a încurcat în momentul în care a vrut să transmită balonul mai departe. Piciorul portarului lui FCSB parcă a „înghețat” când a atins balonul.

Mingea a fost interceptată de Cristi Tănase, fostul jucător al roș-albaștrilor, care l-a lăsat pe George Ganea cu poarta goală. Atacantul lui FC Argeș, spre deosebire de Vlad, nu s-a făcut de râs.

După ce s-a văzut condusă, FCSB a egalat rapid, prin Ianis Stoica, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. La aceeași fază, Greab a scăpat incredibil mingea din mână, dar a fost salvat de semnalizarea tușierului.

În repriza a doua, Gigi Becali l-a umilit pe Claudiu Keșeru. Atacantul se pregătrea să intre în teren, dar patronul a dat ordin ca veteranul de 35 de ani să fie trimis înapoi pe margine. Pe buzele atacantului s-a putut dezamăgirea. „Nu se poate!”, a reacționat atacantul. Fanii au început să scandeze numele atacantului. Becali l-a introdus până la urmă pe Keșeru în ultimele 10 minute.

S-a terminat 1-0 pentru FC Argeș, care a bifat o victorie uriașă și se va lupta pentru play-off, în ultima etapă din sezonul regulat, cu FC Botoșani. De cealaltă parte, FCSB a rămas la 14 puncte în urma liderului CFR Cluj.

9:33 Robert Lewandowski a marcat primul său hat-trick în Spania şi a făcut un anunţ uriaş: „Nu mi-am bătut capul nici măcar o secundă” 9:07 EXCLUSIVDenis Alibec, avertizat de Victor Piţurcă, înainte de revenirea la FCSB: „Va păți exact ca data trecută. De asta să fie convins 8:55 Aryna Sabalenka, revenire senzaţională la Madrid! Campioana en-titre a încheiat seria fabuloasă a lui Danielle Collins 8:30 Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată meci profesionist 8:22 Dan Petrescu are un contract record la CFR Cluj! Anunţul făcut de Neluţu Varga: „Nu se compară nimeni cu el” 8:14 John Higgins, uriaş la Campionatul Mondial de snooker! E în sferturi după o revenire memorabilă în decisiv. Tabloul complet 7:37 VIDEOBogdan Lobonţ, lăsat cu mâna întinsă de Cristi Săpunaru. Moment ruşinos pentru antrenor, după Rapid – Craiova 1-2 0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante