FC Botoșani se apără după acuzațiile făcute de Marian Iancu: „Vrem să batem FCSB de 10 ori la rând, dar nu reușim!”

Sebastian Cristian Publicat: 22 ianuarie 2023, 14:11

Comentarii
FC Botoșani se apără după acuzațiile făcute de Marian Iancu: Vrem să batem FCSB de 10 ori la rând, dar nu reușim!”

FCSB vs FC Botoșani / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

FC Botoșani se apără după acuzațiile făcute de Marian Iancu. Cătălin Anton, președintele clubului, i-a dat replica fostului patron din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marian Iancu i-a acuzat pe moldoveni că nu-și apară corect șansele împotriva tuturor echipelor din Liga 1.

FC Botoșani se apără după acuzațiile făcute de Marian Iancu: „Vrem să batem FCSB de 10 ori la rând, dar nu reușim!”

Cătălin Anton, președintele lui FC Botoșani, exclude total versiunea înaintată de Marian Iancu.

„Eu cred că toată lumea a văzut ultimele noastre trei meciuri cu FCSB. Nimeni nu ne poate acuza, nimeni cu toată mintea acasă, că nu încercăm să jucăm fotbal de fiecare dată. FCSB probabil că are un ascendent în fața noastră. Probabil avem un complex. Vă spun sincer că aș dori să bat FCSB-ul de 10 ori de la rând, dar nu reușim. Nu știu, n-am o explicație clară pentru lucrurile astea.

Acuzațiile unor oameni precum Marian Iancu sunt josnice și nici n-ar trebui comentate. Să-și vadă de treburile dumnealui. Noi încercăm să practicăm un fotbal frumos și cinstit”, a declarat Cătălin Anton, pentru sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Declarația lui Marian Iancu

„Noi nu eram parte din Cooperativă, cooperativizarea o făcea Mircea Sandu, nu noi. Gloria Bistrița are, în oglindă, o oarecare corespondentă în Liga 1, nu știu dacă e nevoie s-o numesc eu. E o echipă din zona Moldovei (n.r. – FC Botoșani), cu un conducător mult mai emancipat din toate punctele de vedere, un om de onoare în sens fotbalistic (n.r. – Valeriu Iftime).

Dar care se comportă exact ca răposatul (n.r. – Jean Pădureanu), cu rezultate previzibile, aproape de scos de pe lista Pronosport sau a pariurilor sportive. Îmi doresc ca acea echipă să fie printre cele care vor retrograda, din punct de vedere al viitorului!”, a declarat Marian Iancu, pentru sport.ro.

Marian Iancu a fost eliberat din închisoare în vara lui 2022. Acesta a fost condamnat, în 2014, la 12 ani de închisoare, fiind acuzat de evaziune fiscală şi spălare de bani în dosarul RAFO.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:34

Barcelona – Real Madrid (LIVE TEXT, 22:00). Catalanii sunt la un punct de titlu și de o premieră istorică

10:28

Daniel Dubois a câştigat titlul mondial WBO la categoria grea

9:59

Ce paradox în Norvegia! Eliminarea din cupă a ajutat o echipă să se califice în cupele europene

9:15

“Haideți, ciocănarilor”. Pep Guardiola, de-a dreptul savuros. Apel către West Ham înainte de meciul cu Arsenal

8:53

Toate calculele sunt aici. Scenariile luptei la titlu dintre Universitatea Craiova şi U Cluj

8:41

“E deja a patra întrebare”. Cristi Chivu s-a săturat când a vorbit cu jurnaliștii despre Jose Mourinho

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu
Citește și