FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 | Criza continuă în Bănie! Echipa lui Adrian Mititelu, un nou pas greșit în Liga 1

Dragoș Vasile Publicat: 6 noiembrie 2021, 21:45

FC U Craiova 1948 - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

• FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1
  • Criza continuă în Bănie

După o primă repriză fără goluri, Claudiu Bălan a deschis scorul în Bănie, în minutul 51. Avantajul oltenilor a durat doar 5 minute. Kevin Luckassen a restabilit egalitatea, în minutul 57, și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, FC U Craiova rămâne pe locul 13, cu 14 puncte, în timp ce Sepsi rămâne pe locul 12, tot cu 14 puncte.

FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1

Min. 90: Fluier final! FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Min. 57: GOOOL Sepsi Sfântu Gheorghe! Kevin Luckassen a restabilit egalitatea.

Min. 51: GOOOL FC U Craiova 1948! Claudiu Bălan a deschis scorul!

Min. 1: A început meciul!

FC U Craiova 1948 trece printr-o perioadă dificilă. Oltenii l-au demis pe Flavius Stoican și l-au înlocuit cu Eugen Trică. Echipa lui Adrian Mititelu Jr. ocupă locul 13 în clasament, cu doar 13 puncte. În ultimul meci, gruparea din Bănie a remizat cu Rapid, scor 0-0.

De partea cealaltă, Sepsi este ”vecina” din clasament a alb-albaștrilor. Gruparea din Sfântu Gheorghe este pe locul 14, tot cu 13 puncte. În ultima etapă, elevii lui Cristiano Bergodi au făcut spectacol cu Dinamo, scor 4-1.

Echipele de start pentru FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe:

• FC U Craiova 1948: 31. Popa – 2. R. Negru, 4. Kovacic, 5. Huyghebaert, 23. Bușu –  77. Asamoah, 8. D. Albu, 30. Van Durmen – 51. Sidibe, 33. Compagno, 9. Bălan
  • Sepsi Sfântu Gheorghe: 33. Niczuly – 88. Dimitrov, 92. Ninaj, 3. B. Mitrea, 20. A. Dumitrescu – 14. Eder, 6. N. Păun, 10. Achahbar – 21. Bărbuț, 42. Luckassen, 11. M. Ștefănescu

CSA Steaua, în negocieri pentru obținerea dreptului de promovare! Conducerea a făcut anunțul care le dă speranțe fanilor
Cum arată clasamentul în Liga 1 după încheierea sezonului regular!
Liga 1 • 11 mart., 22:19
Cum arată clasamentul în Liga 1 după încheierea sezonului regular! Bătălie dură pentru titlu şi pentru evitarea retrogradării!
Liga 1 • 2 feb., 16:24
Probleme mari financiare pentru o echipă care se luptă pentru primele locuri în Liga 1! A pus drepturile TV gaj!
Răzvan Burleanu a anunţat o schimbare majoră în fotbalul românesc
Liga 1 • 30 ian., 18:06
Răzvan Burleanu a anunţat o schimbare majoră în fotbalul românesc: „S-a aprobat regula 5+6”. Ce se întâmplă în 2024 şi 2025
Un fost atacant al lui Dinamo a revenit în Liga 1!
Liga 1 • 25 ian., 13:48
Un fost atacant al lui Dinamo a revenit în Liga 1! A fost prezentat oficial la noua echipă